Patrick Kane hrdinou čtvrtfinále proti ČR

Kapitán USA Patrick Kane vstřelil dvě branky, své první na turnaji, které nepadly v přesilové hře, a výrazně se tak podepsal pod vítězství Američanů nad Českou republikou 3:2. Kane si nejprve prohodil Poláška a Francouze prostřelil pěknou střelou na lapačku a ve třetí třetině pak rozhodl o výhře, když proměnil přečíslení po pádu Hronka. Po osmi zápasech na turnaji má na kontě už 19 bodů (8+11). Connor Murphy odehrál 20 minut a stejně jako Alex DeBrincat (9:31) v utkání nebodoval. Artem Anisimov vyrovnal v 55. minutě na 4:4, po prodloužení však postupuje do semifinále Kanada. Anisimov strávil na ledě celkem 16:32, během kterých zaznamenal dva body (1+1), tři střely a +2. S šampionátem se loučí bilancí 3+5 v 8 zápasech.