Saarela na MSJ medaili nezískal, zlato vybojovali Kanaďané

Finsko s útočníkem Antti Saarelou v sestavě odjíždí z České republiky bez medaile, když ve skandinávském souboji o bronz prohrálo se Švédskem 2:3. Saarela odehrál v posledním utkání 13:54, během kterých si připsal dvě menší vyloučení (navíc odseděl trest za špatné střídání) a -1. V šesti zápasech vyšel na turnaji bodově naprázdno. Ve finále vedlo Rusko nad Kanadou ve 49. minutě o dvě branky, zámořský celek ale rychle šťastnou trefou snížil a jednu z mnoha přesilovek na obou stranách pak využil povedenou ranou k vyrovnání kanadský kapitán Hayton (Arizona). Rozhodující gól zařídil čtyři minuty před koncem Akil Thomas (LA), když se protáhl před Miftakhova a pohotově zakončil. Rusko mohlo ještě v početní výhodě srovnat, při dalších trestech ale o tuto možnost přišlo a ze zlatých medailí se raduje Kanada. Do All-stars týmu turnaje byli zvoleni brankář Hofer (Kanada/St. Louis), obránci Sandin (Švédsko/Toronto) a Romanov (Rusko/Montréal) a útočníci Fagemo (Švédsko/LA) a Lafrenière (Kanada) s Haytonem. Nejužitečnějším hokejistou byl vyhlášen Alexis Lafrenière (4+6 v pěti zápasech), očekává jednička příštího draftu.