Tým Post Jméno Z G A B TM +/- P O V S S%
ČR LK Teplý 5 0 5 5 0 -5 0 0 0 13 0,0
Finsko LK Saarela 5 0 0 0 2 -1 0 0 0 4 0,0

Saarela na MSJ medaili nezískal, zlato vybojovali Kanaďané

Finsko s útočníkem Antti Saarelou v sestavě odjíždí z České republiky bez medaile, když ve skandinávském souboji o bronz prohrálo se Švédskem 2:3. Saarela odehrál v posledním utkání 13:54, během kterých si připsal dvě menší vyloučení (navíc odseděl trest za špatné střídání) a -1. V šesti zápasech vyšel na turnaji bodově naprázdno. Ve finále vedlo Rusko nad Kanadou ve 49. minutě o dvě branky, zámořský celek ale rychle šťastnou trefou snížil a jednu z mnoha přesilovek na obou stranách pak využil povedenou ranou k vyrovnání kanadský kapitán Hayton (Arizona). Rozhodující gól zařídil čtyři minuty před koncem Akil Thomas (LA), když se protáhl před Miftakhova a pohotově zakončil. Rusko mohlo ještě v početní výhodě srovnat, při dalších trestech ale o tuto možnost přišlo a ze zlatých medailí se raduje Kanada. Do All-stars týmu turnaje byli zvoleni brankář Hofer (Kanada/St. Louis), obránci Sandin (Švédsko/Toronto) a Romanov (Rusko/Montréal) a útočníci Fagemo (Švédsko/LA) a Lafrenière (Kanada) s Haytonem. Nejužitečnějším hokejistou byl vyhlášen Alexis Lafrenière (4+6 v pěti zápasech), očekává jednička příštího draftu.

Finsko si zahraje o medaile, Česko na domácím turnaji končí

Český tým končí na domácím turnaji v Ostravě a Třinci již ve čtvrtfinále, když prohrál s favoritem ze Švédska snadno 0:5. Michal Teplý, s pěti asistencemi ve stejném počtu utkání nejproduktivnější hráč české reprezentace, odehrál 16:24 a kromě tří střeleckých pokusů zaznamenal -2. Finsko ubojovalo proti USA hubenou výhru 1:0 a postupuje do semifinále, ve kterém se střetne s Kanadou. Jediný gól zápasu vstřelil ve 45. minutě Joonas Oden, v přesilovce z ideální pozice mezi kruhy. Antti Saarela strávil na ledě 12:02 a zapsal jen menší trest za sekání, Kanada ale početní výhodu v závěru zápasu k vyrovnání nevyužila.

Michal Teplý asistoval v utkání s USA

Útočník Michal Teplý si připsal bod za asistenci při druhé brance české reprezentace, když kapitán Zábranský využil na konci první třetiny dvojnásobnou přesilovku. Český tým nakonec prohrál v dramatickém utkání s USA po prodloužení 3:4 a před úterními zápasy je situace stále otevřená. Za určitých okolností může mít národní tým jisté čtvrtfinále už po odpoledním střetnutí Německa s Ruskem a v opačném případě bude o postup do playoff bojovat večer s Kanadou. Proti Američanům odehrál Teplý celkem 22:47, druhou největší porci z českých útočníků, a kromě čtvrté asistence na turnaji zaznamenal 6 střel a -1.

MSJ: Teplý pomohl třemi asistencemi k výhře nad Ruskem

Útočník Michal Teplý nasbíral tři body za přihrávky a přispěl tak české reprezentaci k výbornému vstupu do domácího juniorského šampionátu. Český tým nebyl v utkání s Ruskem favoritem a přestože brzy přišel o dvougólové vedení, ve 38. minutě zařídil výhru 4:3 trefou v dvojnásobné přesilovce Jeník (Arizona). Teplý odehrál 17:31 a do statistik se dále nezapsal. Hned v prvním střídání se zranila jedna z největších hvězd české reprezentace Jakub Lauko (Boston) a zdá se, že turnaj pro něj bohužel končí. Útočník Antti Saarela strávil na ledě 9:53 a při vítězství Finska 2:1 v severském derby se Švédskem zaznamenal jeden střelecký pokus a -1. Další útočník Niklas Nordgren se do závěrečné nominace Suomi nakonec nevešel, stejně tak schází na finální soupisce USA obránce Alec Regula. Na šampionátu tak mají Blackhawks zastoupení pouze v osobách Teplého a Saarely.