Česko končí ve čtvrtfinále, Slaggert si zahraje o medaili

Česká juniorská reprezentace skončila ve skupině na čtvrtém místě a do playoff tak naskočila proti favorizované Kanadě. Národní tým v těžké úloze nepřekvapil, prezentoval se bojovností, ale scházela mu šikovnost a lepší zakončení. Po porážce 0:3 obsadilo Česko konečnou 7. příčku. Michal Teplý byl v útoku po celý turnaj hodně aktivní, ze 17 střel se však gólově neprosadil a zaznamenal jen dvě asistence. Michael Krutil vynechal zápas s Rakouskem kvůli trestu, jinak ale patřil vedle mladších talentů Jiříčka se Svozilem k základním stavebním kamenům české defenzivy. Ve čtvrtfinále byl Teplý nejvytíženějším útočníkem (20:06), zatímco Krutil odehrál druhou nejvyšší porci minut mez obránci (20:56). USA vyřadily ve čtvrtfinále Slovensko 5:2 a v souboji o finále se střetnou s Finskem. Landon Slaggert má v americkém útoku podružnou úlohu a během pěti utkání dosud nebodoval. Proti Slovensku strávil na ledě 11 minut, připsal si +1 a 2+10 za faul v první třetině.