Česko LK Teplý 5 0 2 2 0 0 0 0 0 17 0,0
Česko O Krutil 4 0 0 0 2 -3 0 0 0 3 0,0
USA LK Slaggert 7 0 0 0 12 1 0 0 0 7 0,0

Landon Slaggert je juniorským mistrem světa

Američané ve finále zaskočili Kanadu a po vítězství 2:0 se z mistrovského titulu raduje i útočník Landon Slaggert (18). V semifinále s Finskem, které USA vyhrály až po gólu v samém závěru 4:3, odehrál Slaggert 12:22, ve finále pak o minutu méně. V průběhu celého turnaje měl stabilní pozici ve čtvrtém útoku, v sedmi utkáních nebodoval a do statistik si připsal 12 trestných minut a +1. Blackhawks si jej vybrali ve 3. kole posledního draftu a nyní rodák z Indiany, který hrával v Chicagu v mládežnických soutěžích, působí na University of Notre Dame.

Česko končí ve čtvrtfinále, Slaggert si zahraje o medaili

Česká juniorská reprezentace skončila ve skupině na čtvrtém místě a do playoff tak naskočila proti favorizované Kanadě. Národní tým v těžké úloze nepřekvapil, prezentoval se bojovností, ale scházela mu šikovnost a lepší zakončení. Po porážce 0:3 obsadilo Česko konečnou 7. příčku. Michal Teplý byl v útoku po celý turnaj hodně aktivní, ze 17 střel se však gólově neprosadil a zaznamenal jen dvě asistence. Michael Krutil vynechal zápas s Rakouskem kvůli trestu, jinak ale patřil vedle mladších talentů Jiříčka se Svozilem k základním stavebním kamenům české defenzivy. Ve čtvrtfinále byl Teplý nejvytíženějším útočníkem (20:06), zatímco Krutil odehrál druhou nejvyšší porci minut mez obránci (20:56). USA vyřadily ve čtvrtfinále Slovensko 5:2 a v souboji o finále se střetnou s Finskem. Landon Slaggert má v americkém útoku podružnou úlohu a během pěti utkání dosud nebodoval. Proti Slovensku strávil na ledě 11 minut, připsal si +1 a 2+10 za faul v první třetině.