Ruský brankář Andrei Vasilevski chytá střelu Ryana Hartmana ve čtvrtfinále MSJ 2014

MSJ: USA končí ve čtvrtfinále, Finsko jde přes ČR dál

Američané neobhájí loňské zlato a z Malmö odjíždí po porážce ve čtvrtfinále s Ruskem 3:5 bez medaile. USA sice ze začátku dvakrát prohrávaly, Ryan Hartman ale ve 12. minutě vyrovnal na 2:2 a Američané se ještě do přestávky ujali vedení. Rusové však krátce po polovině zápasu dvěma rychlými góly otočili skóre a radují ze s postupu. Teuvo Teräväinen asistoval vyhraným vhazováním u rychlého gólu Finska, Češi ale pohotově vyrovnali a postupně získali dvougólový náskok. Finsko však zápas otočilo a po výhře 5:3 si zahraje o medaile. Druhou přihrávku v utkání si Teräväinen připsal při trefě do prázdné branky v poslední minutě, celkem už má v 5 zápasech na kontě 9 asistencí! Doplněno: Švédsko si snadno poradilo se Slovenskem 6:0 a o medaili si tak doma zahraje i obránce Robin Norell, který si v utkání připsal 2 kladné body do statistiky +/-. Posledním semifinalistou je po výhře nad Švýcarskem 4:1 Kanada, která se utká s Finskem. Druhou dvojici tvoří Švédsko a Rusko.