USA PK Hartman 5 2 2 4 4 2 1 0 0 16 12,5
Švédsko O Norell 7 1 0 1 2 3 0 0 0 7 14,3
Teuvo Teräväinen, nejproduktivnější hráč juniorského šampionátu 2014

MSJ: Finsko je zlaté, Teräväinen přihrál na všechny 3 góly

Finsko porazilo v dramatickém finále pořádající Švédy 3:2, rozhodující gól vstřelil v prodloužení v 70. minutě obránce Ristolainen. Finové šli rychle do vedení a krátce po vyrovnání na 1:1 připravil Teuvo Teräväinen gól pro Mäenalanena. Švédsko pak dlouho nemohlo vyzrát na finskou obranu, nakonec ale uspělo v jedné z mnoha přesilovek a o zlatu tak muselo rozhodnout prodloužení. Teräväinen byl ve finále hodně vidět, asistoval u všech tří branek a s 15 body (2+13) v 7 zápasech je nejproduktivnějším hráčem turnaje. Po utkání byl finský kapitán vybrán do All-Stars týmu. Robin Norell si z mistrovství odveze stříbro, ve finále podal dobrý výkon, byl ale na ledě při Ristolainenově trefě. ➜ Více

Tevo Teräväinen se raduje po druhé brance Finska

MSJ: Teuvo Teräväinen a Robin Norell si zahrají o zlato

Domácí Švédsko porazilo v semifinále Rusko 2:1 a postoupilo do finále. Na druhý gól Švédů ze 45. minuty sice rychle odpověděl Slepyshev, Rusové ale nedokázali využít závěrečný tlak a zahrají si tak o bronz. Robin Norell, který nastoupil ve dvojici s Häggem, se do statistik nezapsal a v utkání utrpěl lehké zranění po nárazu do brankové konstrukce. Doplněno: Teuvo Teräväinen přihrál na druhý gól Finska, v 57. minutě proměnil trestné střílení a nakonec trefil od vlastní modré prázdnou branku. Finové postoupili po výhře 5:1 nad Kanadou do finále. Teräväinen se trefil poprvé na turnaji, celkem má na kontě 12 bodů (2+10) ze 6 zápasů. Finský kapitán v utkání ještě jednou ujížděl sám na Fucaleho, při zakončení ale neuspěl, kanadský gólman jej však podrazil a Finové hráli přesilovku. Po utkání byl Teräväinen vyhlášen jedním ze 3 nejlepších hráčů Finska na šampionátu.Více

Ruský brankář Andrei Vasilevski chytá střelu Ryana Hartmana ve čtvrtfinále MSJ 2014

MSJ: USA končí ve čtvrtfinále, Finsko jde přes ČR dál

Američané neobhájí loňské zlato a z Malmö odjíždí po porážce ve čtvrtfinále s Ruskem 3:5 bez medaile. USA sice ze začátku dvakrát prohrávaly, Ryan Hartman ale ve 12. minutě vyrovnal na 2:2 a Američané se ještě do přestávky ujali vedení. Rusové však krátce po polovině zápasu dvěma rychlými góly otočili skóre a radují ze s postupu. Teuvo Teräväinen asistoval vyhraným vhazováním u rychlého gólu Finska, Češi ale pohotově vyrovnali a postupně získali dvougólový náskok. Finsko však zápas otočilo a po výhře 5:3 si zahraje o medaile. Druhou přihrávku v utkání si Teräväinen připsal při trefě do prázdné branky v poslední minutě, celkem už má v 5 zápasech na kontě 9 asistencí! Doplněno: Švédsko si snadno poradilo se Slovenskem 6:0 a o medaili si tak doma zahraje i obránce Robin Norell, který si v utkání připsal 2 kladné body do statistiky +/-. Posledním semifinalistou je po výhře nad Švýcarskem 4:1 Kanada, která se utká s Finskem. Druhou dvojici tvoří Švédsko a Rusko.Více

Teuvo Teräväinen před zápasem proti Švýcarsku

6. den MSJ: Teräväinen opět 2x přihrával

Kapitán finské juniorské reprezentace Teuvo Teräväinen si ve třetím utkání v řadě připsal dvě asistence a po 4 zápasech ve skupině má na kontě už 7 bodů, ačkoliv na přesný zásah stále čeká. Finsko ale prohrálo se Švýcarskem po nájezdech 3:4 a ve čtvrtfinále se utká s Českou republikou. V dalších střetnutích Kanada zvládla zámořské derby s USA 3:2 a Švédsko stejným výsledkem porazilo Rusko, zástupci Blackhawks však nebodovali. Švédsko čeká zápas se Švýcarskem, USA budou ve čtvrtfinále bojovat s Rusy.

5. den MSJ: Teravainen přidal další 2 asistence

V pondělí se na MSJ předvedl ze zástupců Blackhawks pouze Teuvo Teräväinen, který se 2 asistencemi podílel na výhře Finska 4:1 nad Ruskem. Rusko vedlo po první třetině 1:0, ale v úvodu 2. třetiny měli Finové přesilovku, kterou využil Maenalanen a u jeho gólu si připsal i asistenci kapitán Finů. Krátce po polovině zápas pak vstřelil vítěznou branku Haapala po přihrávce Teräväinena. Do konce třetiny přidalo Finsko ještě jednu branku a v závěrečné části padla také jedna branka do sítě Rusů. Teräväinen opět vedl elitní útok Finska a s 5 asistencemi ve 3 zápasech se dělí o 3. místo mezi nejlépe nahrávajícími hráči turnaje.

4. den MSJ: Vincent Hinostroza nasbíral 4 body

I čtvrtý den probíhajících bojů na MSJ se představili naděje Blackhawks a nejlépe se vedlo Vincentu Hinostrozovi, který se podílel na rovné polovině gólů Američanů, kteří porazili Německo 8:0. Ve druhém zápase, ve kterém se představil obránce Robin Norell, Švédi přehráli jednoznačně Nory 10:0. ➜ Více

Ryan Hartman se raduje ze vstřeleného gólu

3. den MSJ: Hartman a Teräväinen si připsali 2 body

Třetí den MSJ se dostali do akce všichni zástupci Blackhawks a 3 z nich se mohli radovat z vítězství. USA vyhráli nad Slovenskem 6:3 a Švédsko porazilo Finsko 4:2. Útočníci Ryan Hartman a Teuvo Teräväinen si připsali každý po 2 bodech a Teräväinen byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. ➜ Více

Teuvo Teräväinen v utkání proti Norsku

2. den MSJ: Teräväinen asistoval u výhry Finska 5:1

Ve druhý den šampionátu byl poprvé ve hře útočník Jokeritu Teuvo Teräväinen a připsal si asistenci u druhého gólu, který se nakonec ukázal být vítězným, Finsko porazilo Norsko 5:1. Teräväinen byl hodně vidět, dvě velké příležitosti mu ale zlikvidoval brankář Joachim Svendsen a dvakrát v dobré pozici finský kapitán branku těsně minul.

Vincent Hinostroza

1. den MSJ: Vincent Hinostroza vsřelil gól

Při úvodním dni Mistrovství světa juniorů v Malmö ve Švédsku se představily hned tři naděje Blackhawks. V dresu USA se radovali ze snadné výhry na Českem 5:1 útočníci Ryan Hartman a Vincent Hinostroza a v dresu Švédska se též z výhry 5:3 nad Švýcarskem radoval obránce Robin Norell. ➜ Více

Teuvo Teräväinen

Teuvo Teräväinen bude kapitánem Finska

Naděje Blackhawks Teuvo Teräväinen bude kapitánem finské reprezentace na Mistrovství světa juniorů 2014 v Malmö ve Švédsku. Teräväinen bude patřit mezi hlavní opory svého týmu a může těžit i z loňské účasti na MSJ, které se ale Finsku nevydařilo a muselo ve skupině o záchranu bojovat o udržení v elitní divizi. Teräväinen na MSJ 2013 byl nejproduktivnějším hráčem Finska a 4. celkově s 11 body, ale 7 z jeho 11 bodů nasbíral ve 2 zápasech základní skupiny při vysokých výhrách nad Německem (8:0 a Slovenskem (11:4). ➜ Více