Robin Norell

USA si zahraje čtvrtfinále s Ruskem, Švédsko proti Finsku

Již jistý vítěz skupiny A Švédsko se v posledním dni roku 2014 utkalo se Švýcarskem. Švýcaři potřebovali pro jistotu čtvrtfinále bodovat a i když se dostali už ve 4. minutě do vedení, Švédi rychle v přesilovce srovnali a vyhráli vcelku pohodlně 5:1. Robin Norell si zapsal jeden dvouminutový trest za držení. Finsko zvládlo svůj poslední zápas s Německem 2:0 a ve čtvrtfinále si tak se Švédskem zopakuje loňský souboj o zlato. ČR porazila Rusko 4:1 a společně s Dánskem tak postupuje, Švýcary čeká jen baráž proti Německu. V očekávaném souboji ve skupině B se potkaly USA a Kanada. Po brance Lazara vedly Javorové listy v 51. minutě 3:1, Larkin pak snížil a při hře USA bez brankáře padly celkem tři góly. Nejprve Kanada zvýšila, pak se trefil znovu Larkin a nakonec uzavřel skóre na 5:3 Domi. Útočníci Blackhawks se do statistik nezapsali. USA budou hrát čtvrtfinále s Ruskem, Kanada nastoupí proti Dánsku.