MSJ 2015

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
Mirek napsal

No a Přerost je z toho v nemocnici. To je fakt na pytel v týhle zemi, vždycky se najde viník, kterej by měl viset na kandelábru a všechno ostatní je v cajku. Tomu týmu na první pohled chybělo nadšení, odhodlání a soudržnost. Jestli to tak bylo i ve skutečnosti, kdo ví. Chyba trenéra? Tohle je chyba všech, trenér tomu má dát řád a systém, ale nechápu, že to vypadá tak, že má hráče neustále nějak motivovat. Pokud chybí vzájemná důvěra, tak je to v háji. Jestli za to může Přerost nebo hráči nebo jejich rodiče nebo agenti nebo svaz, to už ví jen dotyční sami. Mně osobně trenér na tomhle turnaji moc nezaujal, jeho výkon mi ale přišel stejně bez krve jako u hráčů. V tomhle snad jedou všichni stejně namočený. Na druhou stranu, úspěch to sice není, ale tragédie snad taky ne. Tou by byla jen baráž. Nemůžem si říkat, že je to v pohodě, je třeba se z toho poučit a neopakovat stejný chyby pořád dokola, ale taková vlna kritiky na jednoho člověka, WTF?

Neč napsal

Četl jsem to už včera a beru to hodně s rezervou. Určitě jsou na trenéry tlaky ze strany manažerů apod. A v českým hokeji toho je hodně špatnýho, politikaření, tabulky odstupných, případně ty pokuty když hráč nenastoupí k reprezentaci apod. Na druhou stranu z toho článku mi přišlo, že Zacha ml. je pomalu druhej Gretzky a potopili ho v Liberci, topí ho v reprezentaci, kde by měl hrát minimálně první lajnu, všechny přesilovky a oslabení a všichni mu hází klacky pod nohy. Na jednu stranu Zacha st. nadává na různý tlačenky. Přitom z jeho přístupu a komentářů je jasné, že pro kluka dělá dost významně to samé...

shaacul napsal

Když má člověk nakoukáno zápasy v NHL a hlavně Hawks, kteří mají velmi precizně natrénované i detaily tak bylo vidět strašně moc chyb. Neumíme "kolotoč" v útočném pásmu, neumíme střídat, špatně se doplňují při bránění, špatná přesilovka, příšerné oslabení.... Většina toho se dá natrénovat a pokud to hráči už neuměli tak jim to měl vštípit trenér.
Jak už bylo řečeno níže, několik hráčů individuálně hodně dobří, ale jako tým bída. Češi nikdy nevyhrávali kvůli vysoké individuální kvalitě ale kvůli týmovému pojetí a to mě teď chybělo.
To nejhorší na konec - obránci, náš hokej stále produkuje dobré útočníky, brankáře, ale žádného opravdu špičkového obránce. I to co je teď v NHL jsou dobří hráči do 2, 3 obrané dvojice, ale nemáme jediného obránce který by měl na to hrát v první obrané dvojici. V posledních 20 letech co sleduju hokej by se takový obránci dali spočítat na prstech jedné ruky. A z toho co jsem viděl v obraně na 20 podle mě nemá šanci na NHL nikdo. Nebudu říkat to jméno, ale nechápal jsem že je jeden obránce neustále stavěný, když kupil chybu za chybou. Přesto hrál pořád, přesilovky, oslabení, konce zápasů.

Mirek napsal

Těžko se to naše vystoupení hodnotí. Přes ty všechny výhrady byly po skupině druhý a měli tak papírově slabšího soupeře. Vypadnout ve čtvrtfinále je neúspěch, ale žádná tragédie. Papírově by se před turnajem dalo říct, že skončí ve skupině třetí za Švédskem a Ruskem a půjdou na USA, což by měla být stopka. S ohledem na výkony ve skupině si ale musíme říct, že k baráži taky nebylo vůbec daleko. Herně žádná sláva, obrana nefungovala (a to není jen věc obránců), Vaněček moc nezachytal, i když to určitě nebyla jen jeho vina. Dopředu jsme si toho vytvořili málo, často bylo vidět, že se každý věnuje jen své práci a chybí tomu trochu týmovější pojetí a obětavost. Individuálně máme dobrý hráče, ale ne dost dobrý na to, aby tímhle stylem vyhrávali zápasy. Jistě, můžeme si říct, že byli pomalý, nedůrazný a tak, ale to se těžko hledá příčina (kondice, zdraví, taktika, nervozita, menší hřiště) od televize. Jako hlavní problém jsem viděl to, že si na ledě vůbec nepomáhali, hráli daleko od sebe a vždycky jeden čekal na to, co udělá s pukem ten druhej. S tím se úspěch udělat nedá. Na druhou stranu to není nic neřešitelnýho, obzvlášť u kluků, kterým je 16–20.

Neč napsal

Obránci celkově dost hrozný, docela se divím, že tohle je to nejlepší co máme. Nepřesný přihrávky, zbrklá rozehrávka, dost tragická četba hry a hlavně obránci příšerně pomalý oproti tomu co je člověk zvyklý vídat. Celkově Slováci nebyli podle mě jako jednotlivci lepší, ale systém hry měli jasnej a zažitej. Nepustit nás přes střední pásmo a bylo vidět, že jako tým sehraný jsou a že jsou zvyklý z tý Orange 20 bránit a hrát protiútoky. Celkově po těch velkohubých prohlášeních si Přerost naběhl a doufám, že skončí. Oslabení a přesilovka nejhorší z týmů na turnaji, hra bez systému, nápadu a po většinu doby i nasazení. Ve výsledku tři porážky, remíza a jedna výhra. Na to kde jsme celkem ještě nedávno byli, dost bída.