Nový web

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
Mirek napsal

2 voNt: ta změna není jen kvůli telefonu a tabletům, web se přizpůsobuje třeba i do dvou nebo tří sloupců podle šířky okna prohlížeče, tak aby za všech okolností byl co nejlepší na používání. A zároveň už bylo nutné postavit web na novém jádru technologicky. No snad, jak jsem psal, doufám, že to bude jen pro dobro věci.

Chystanou změnu jsme mohli oznámit dopředu, to máš pravdu. Bohužel termín spuštění se posunul už tolikrát, že nebylo možné jej jednoznačně určit. A ze všeho nejvíc jsem se chtěl vyhnout tomu opakovanému nedodržení termínu vůči vám všem, stačí že to měl neustále na talíři Filip :) Konkureční stránka, jako že by nás někdo hacknul a ukradl URL? :) No, vyloučit to nemůžu :)

2 berry: myslíš odkaz na NHL.cz v menu? Ten jsem v nové verzi odstranil, proti NHL.cz nic nemáme, ale už spolu nemáme nic společného, byl to historický pozůstatek dřívější spolupráce.

Mirek napsal

Uvědomuju si, že je to zásadní změna a že není snadný si na to zvyknout hned. Počítám s tím a zároveň jsem připravený na to, že některé části budu muset upravit podle toho, jak ukáže čas, že něco funguje a něco ne. Mám respekt k tomu, že starý web fungoval tak dlouho a myslím že dobře, už bylo ale potřeba jít o krok dál, ať už jde o použitelnost nebo o strukturu na pozadí, která nám už moc neumožňovala další rozšíření. No, čas ukáže, jestli ten další krok byl dopředu, dozadu nebo stranou :) Stejně tak rozumím tomu, že někomu se nový web líbit bude, někomu ne a každý na něj může po dvou týdnech změnit oproti prvnímu dojmu názor :) Já doufám, že to bude vše jen ku prospěchu, není to změna pro změnu. Každopádně když narazíte na cokoli, co by nefungovalo, napište mi sem nebo na mirek@chicagoblackhawks.cz. Děkuju.

David napsal

Miro, nebudes tomu verit, ale je tomu asi tak dva dny, kdy jsem si rikal, ze vzhled webu nebyl uz docela dlouho zmenen. Kazdy den ted v praci bojuju s prechodem na nove office, kde kazdou funkci musim pracne hledat, tak jsem si rikal, ze alespon chicagoblackhawks.cz zustava pri starem a vse najdu tam, kde jsem zvykly. A je to tady. Prosim, udelej vsechno co nejjednoduseji, hlavne nikde nic neschovavej. Hlavne me neber moc vazne, lidi vzdycky remcaji, kdyz se ma neco menit :).

Mirek napsal

Tak a je to tady. Po několika letech jsme web překopali a dali mu nový vzhled. Myslím, že stávající podoba webu fungovala velice dobře, už minimálně rok na ní ale byl patrný zub času a bylo evidentní, že je třeba se posunout z roku 2007 do současnosti. Za tu dobu toho změnilo hodně, Blackhawks 2x vyhráli Stanley Cup, proběhly dvě olympiády, Filip se oženil a narodila se mu dcera Linda :)

Přiznávám, že času už není tolik jako dřív a také proto trval vývoj nové podoby webu výrazně déle než jsem si představoval. Nepodařilo se mi dotáhnout její spuštění před letošními přípravnými zápasy a tak pro vás máme tuhle léčbu šokem až po druhém domácím utkání v nové sezoně. Řada věcí ze starého webu zde (zatím) chybí, většinu ještě doplňujeme a doplníme. Zároveň jsme si pro vás připravili pár novinek a myslím, že nás čeká ještě spousta větších či menších změn, tak jak budeme postupně vychytávat mouchy. Berte proto prosím stávající stav jako betu a jsem rád za jakýkoli feedback, všechny připomínky prosím směřujte do tohoto vlákna.

A teď konkrétně:
Při kodóvání designu jsem využil media queries a web by se tak měl přizpůsobit šířce okna, ať už si jej zobrazíte na telefonu, tabletu, malém nebo velkém monitoru. Připraveny jsou zásadní breakpointy právě pro telefon (jeden sloupec), tablet a menší obrazovky (dva sloupce) nebo větší monitory (tři sloupce). Zkuste si změnit velikost okna prohlížeče, případně párkrát stisknout ctrl++ nebo ctrl+- a uvidíte, jak se (nejen) layout přizpůsobí. Pro zobrazení na mobilech to není všechno, ale myslím, že je to důležitý krok k tomu, aby se vám web lépe používal. Pro zobrazení na mobilech (šířka 360 px) ještě chystáme speciální navigaci, to ale až později :)

Diskuze zůstává původní, přetáhli jsme databázi pro všechna vlákna, do kterých se alespoň jednou nově přispělo v letošním kalendářním roce. Uživatelské účty jsou na pozadí tvořeny jinak, vaše původní hesla by ale měla platit. Opět, přetáhli jsme všechny účty, které byly v roce 2013 alespoň jednou aktivní. Počty příspěvků zatím nevidíte, ty se ale neztratí a nebudou se počítat od nuly. I tato část ale přijde teprve později, spolu s dalšími novými prvky, které se týkají vás, fanoušků Blackhawks a ostatních čtenářů. Avatary zůstávají z 
www.gravatar.com, pokud chybí, tak se zobrazuje zástupná silueta. Smajlíky zatím nejsou, ale budou brzy zpátky.

Důležitá věc je propojení diskuze se články a zápasy. Pokud chcete vyjádřit svůj názor ke článku nebo napsat něco k utkání, nezakládejte pro to nové téma, ale přejděte rovnou na detail článku nebo zápasu a můžete psát tam (dole nebo po pravé straně). První takový příspěvek vždy vytvoří nové vlákno na stránce Diskuze, takže se to neztratí a zároveň máme všechno hezky pohromadě. A další zásadní změna v diskuzi, standardně je řazení příspěvků otočené, nejnovější nahoře jako první. Brzy budete mít možnost si v nastavení vašeho uživatelského profilu každý/každá nastavit směr řazení podle své libosti.

Pro tuto chvíli je to ode mne vše, doufám, že se vám bude nový web líbit a že se na něj bude rádi vracet. Zároveň vás prosím o chvilku trpělivosti a spolupráce než web doplníme a odstraníme všechny závažnější chyby. Díky.

PS: starý web bude minimálně pár následujících týdnů k dispozici na http://stare.chicagoblackhawks.cz