Hlavní Davis, Ingram
Čároví Mills, Stensland
Jeremy Morin při svém úspěšném nájezdu

Rockford otočil zápas s Grand Rapids, Svedberg pod smlouvou

Rockford dvakrát dotáhl dvougólovou ztrátu a nakonec se radoval z vítězství 5:4 po nájezdech. V 58. minutě vstřelil kontaktní gól Brad Winchester, o minutu později se pak trefil poprvé mezi profesionály Phillip Danault. V nájezdech byli Hogs úspěšnější a Petra Mrázka v brance Griffins překonali hned 3x. Jako poslední proměnil urostlý obránce Viktor Svedberg, který včera podepsal s Chicagem dvouletou smlouvu.

Griffins šli brzy do vedení, když o chybě Drew LeBlanca překonal Anttiho Raantu Landon Ferraro. Ve druhé třetině doháněli domácí už dvougólovou ztrátu, s dorážky od levého mantinelu se nejprve trefil Jimmy Hayes a ve 38. minutě pak z pozice obránce srovnal přesnou ranou Jeremy Morin, když Hogs využili dvojnásobou přesilovku. Těsně před přestávkou ale Rockford znovu inkasoval, hosté se dostali do přečíslení 4 na 2 a Teemu Pulkkinen vteřinu před sirénou propálil Raantu potřetí.

Po zmatku za brankou Hogs se stejný hráč prosadil v 51. minutě podruhé a Hogs tak opět dotahovali dvougólovou ztrátu. To se jim ale nakonec v závěru podařilo. Při hře bez gólmana skóroval Brad Winchester a Mrázka v 59. prostřelil Phillip Danault. Jeho gól na 4:4 byl prvním v jeho profesionální kariéře.

V nájezdech se domácím dařilo lépe, pěkně se trefil Maxim Shalunov, mezi betony Mrázka zamířil Jeremy Morin a jako pátý v řadě využil své výšky Viktor Svedberg, když na jeho pokus gólman Griffins nedosáhl. Kousek od gólu byl i Terry Broadhurst, který startoval jako první vůbec, jeho střelu ale zastavilo břevno. Raanta inkasoval jen při pokusu Gustava Nyquista, parádní kličku Tomáše Jurča vykryl betonem.

Rockford tak v prvním domácím utkání nakonec po dramatickém průběhu před pěknou návštěvou více jak 6200 diváků uspěl a raduje se z výhry 5:4.

Antti Raanta v utkání proti Wolves

„Už jsme na to z posledních let zvyklý,“ hodnotí Jeremy Morin. „Není to ideální způsob jak vyhrát, ale třetí třetiny umíme skvěle. Dokážeme díky tomu vyhrávat a sbírat body. Stačí jeden gól, aby vás to nakoplo. Povedlo se nám to rychle, oni se pak trochu zatáhnou a naši mladíci se vytáhli. No a najednou je vyrovnáno. Nakonec jsou to dva body a to je nejdůležitější. Ale doma bychom chtěli mít lepší začátek, pokaždé do toho šlápnout hned od začátku naplno.“

„Hraji tu dva roky, a všichni co jsme teď tady, tak chceme hrát playoff,“ řekl Morin před zápasem novinářům. „Jenže to asi slyšíte pořád a je jasné, že se každý z nás chce hlavně zlepšovat individuálně. Ale my nechceme končit sezonu brzo, na výkony v playoff chceme být hrdí.“

„Je tu výborná atmosféra,“ přidává se nováček Mark McNeill. „Jsem tu rád, máme tady v Rockfordu dobrý, nadšený tým, který chce něco dokázat. Jestli se to povede v playoff, to netuším, ale vím, že chceme vyhrávat a sami to od sebe očekáváme.“

Viktor Svedberg v přípravném utkání proti Pittsburghu

V sobotu se Blackhawks dohodli na dvouleté smlouvě s obránce Viktorem Svedbergem. Dvaadvacetiletý švédský hokejista odešel do zámoří v létě z Frölundy, kde hrál dva roky Elitserien. S Rockfordem se domluvil na kontraktu pro AHL, zúčastnil se kempu nadějí a později i přípravného kempu hlavního mužstva. V letošní sezoně za Ice Hogs zatím odehrál 5 zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku a nasbíral 6 trestných minut. Dvoumetrový rodák z Göteborgu zůstane v tuto chvíli na farmě v AHL, finanční okolnosti smlouvy nebyly zveřejněny, ale dá se předpokládat, že se jedná o standardní dvoucestný nováčkovský kontrakt.