Hlavní Banfield
Čároví Cichy, Mills
GM pro mužstva v nižších soutěžích Mark Bernard se Stanley Cupem v Rockfordu

Rockford otočil zápas s Texasem a vévodí Západní konferenci

IceHogs ve vyprodaném BMO Harris Bank Center zvládli zápas proti Texasu a přestože brzy prohrávali 0:2, nakonec se mohli radovat z výhry 4:2. Fanoušci se mohli v hale vyfotit se Stanley Cupem, později pak viděli napínavý zápas se šťastným koncem pro Hogs. Ve třetí třetině po chybě v rozehráce Stars srovnal Alex Broadhurst, rozhodující gól vstřelil ranou z pravého křídla z protiútoku nováček Mark McNeill. Klas Dahlbeck pak uzavřel skóre do prázdné branky. Rockford je s 15 body na čele Západní konference AHL, o 4 body před druhým Texasem.

Hosté získali už po pěti minutách dvoubrankový náskok, Antti Raanta už ale další gól neinkasoval a celkem si v zápase připsal 46 úspěšných zásahů. Vynikajícím výkonem tak podpořil snahu Hogs o zvrat. Ve druhé části se po pěkné přihrávce Jimmyho Hayese prosadil zblízka Drew LeBlanc. Vyrovnání se pak Rockford dočkal v 51. minutě. Alex Broadhurst vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a sám před brankářem Christoperem Nilstropem si věděl rady. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se těšili z vedoucí branky. Už popáté v sezoně skóroval Mark McNeill, tentokrát vzal zodpovědnost na sebe při protiútoku 4 na 2 a na jeho ránu z pravé strany Nilstrop nedosáhl. Do prázdné branky pak po kombinaci s Alexem Broadhurstem dovezl kotouč obránce Klas Dahlbeck.

„Nebojím se vzít si timeout brzy,“ pověděl po utkání trenér Rockfordu Ted Dent, když si vyžádal oddechový čas už ve 3. minutě, za stavu 0:1 pro Stars. „Byli jsme pod tlakem. Zmáčkli nás a chtěl jsem tak mít jistotu, že si hráči uvědomují, že už musíme začít hrát a pomoct Anttimu v brance. Potřebujeme lepší vstup do utkání.“

„Bylo to ohromné, dal jsem první gól na domácím ledě,“ radoval se z vyrovnávací branky Alex Broadhurst. „Měl jsem štěstí. Útočník chtěl přihrát zpátky obráncům, ale neviděl mě. Dostal jsem se k puku a protáhl se mezi obránci. Hodně nám to pomohlo, tím spíš, že se do toho dostali fanoušci, každého to nakopne.“