NHL 2014/2015

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
Mirek napsal

Problém je v tom, že Bowman bere v podstatě jen hráče, které může prodloužit. A v létě už zase nebude pod stropem ani ň. A obětovat teď hráče z farmy, který by mohli hrát na podzim v Chicagu, to se mi zdá trochu škoda. Je dost riskantní a Bowman není známej svou odvahou, pokud jde o trejdy.

// Pokud jde o rvačky v šatně, tak už dřív se mluvilo tuším o Sharpovi a Kaneovi. No a jak víme z poslední doby, tak se povídá, že v šatně Hawks je nějaká černá ovce…

shaacul napsal

Jako jistotu bych bral že do základní části už nezasáhne. To je 7 týdnů. Play-off se podle mě stejně do LTIR nepočítá. To navíc znamená že Kane se když by šlo všechno móóc dobře vrátí na konci 2./začátku 3. kola. Bez Kanea to ale může klidně už být dávno konečná.
Co se týká prostoru pod stropem. Hlavně je třeba říct že chybí capgeek, ten jediný to počítal opravdu exaktně. Možná počítám blbě a určitě zaokrouhluju, ale jen z LTIR bychom měli mít kolem 12 mega. Cca 0,6 (2/3 sezóny out) za TRV, cca 1,0 (chyběl cca měsíc) za Sharpa a teď cca 1,5 (do konce sezóny) za Kanea. To dělá cca 3 mega pod stropem. Ty 3 milióny ale nejsou na pokrytí celého platu případných posil ale na 48/186 platu (zhruba počet dní do konce sezóny/celá sezóna), tzn. jednu čtvrtinu. A 3 x 4 = 12. Nějaké drobné je potřeba odečíst za povolávání hráčů z AHL, ale to nebude moc, 1-2 milióny max.
Ale ať už to počítá přesněji Mirek nebo já stále platí.
1) S Kaneem se nedá počítat proti týmům centrální divize
2) Bowman má hodně místa pod stropem, rozhodně víc než LA nebo Pitsburgh.
Za mě je to jedinečná kombinace na posílení o hráče, které jsme si kvůli penězům nemohli před dvěma dny dovolit. Pro mě osobně, pokud by se mělo jednat o UFA, není lepší kombinace než Vermette a Michálek.

Mirek napsal

Jaeckel: Pokud se Hawks nedohodnou s Arizonou (Vermette), tak druhá varianta je Edmonton (Purcell, Hendricks, Petry).

Garrioch (deník Ottawa Sun): O Vermetta se zajímají Montréal, Chicago, Boston, Rangers a možná Pens

LeBrun (ESPN & TSN): Rangers a Hawks se zajímají o Vermetta.

NBC Sports: Podle GM Coyotes jsou zatím nabídky za Vermetta nižší než by si představoval.

Friedman (Sportsnet): O Glencrosse se zajímají hlavně Blues a Rangers. Sám hráč má údajně na seznamu Anaheim, Chicago, LA, Nashville a Tampu (dobrej výběr! :))

Mirek napsal

Je několik verzí. Před tím než Hawks zapsali Kanea na listinu dlouhodobě zraněných, tak to bylo něco málo přes 1M. Ale to myslím znamená, že můžou doplnit do kádru hráče, kterýmu zbývá tolik doplatit z jeho smlouvy do konce sezony (základní části). Takže to odpovídá jednomu hráči s platem cca 4M.

Kane má plat 6.3M. Pokud platí to, co píšu výše o poměrných částách, tak by se jim mělo pod stropem uvolnit dalších 1.5M, který měl Kane dostat za zápasy, který neodehraje. Takže celkem 2.5M = místo pro hráče s platy kolem 10M celkem.

Ale Sporting News píšou, že Hawks teď můžou přivést hráče s platy více jak 6M celkem, tak to asi počítám blbě.

Mirek napsal

No ono to není snadný s tím rozpočtem jaký mají Hawks teď a na co se můžou těšit v létě. Chápu, pokud Bowman moc nechce obětovat mladý hráče, kteří mají šanci naskočit brzy do NHL za pár dolarů, ale něco se obětovat musí. Cena za Sekeru je vysoká, to chápu, že do toho nešli. Za Winnika je to ok, s tím bych dokázal pracovat. Tlusťoch se mi herně do Chicaga moc nehodí, ale drahej taky moc nebyl. Hlavně kdo ví, jak jsou na tom právě teď Hawks pod stropem, když je Kane na LTIR.

Neč napsal

Tak Winnik už je hráčem Pittsburghu, Sekera je v LA. Příjde mi, že Bowman děsně tápe a než se pro něco rozhodne, možnosti jsou pryč. Se zraněním Oduyi a obecně stavem obrany v současné době to chce trošku pohnout. Při zranění Kanea a současné formě útoků, zvlášť pak dolní šestky, kteří už ani sami nepamatují kdy naposledy dali gól (Kruger, Smith, Carcillo, Bickell, Shaw...) by troška oživení a konkurence rozhodně nebyla na škodu.