Hlavní Rank, St. Laurent
Čároví Smith, Syvret
Alex DeBrincat slaví svůj gól (© Dave Reginek/NHLI via Getty Images)

Subban vychytal proti Detroitu čisté konto, Hawks uspěli 4:0

První třetina sice Chicagu úplně nevyšla, Hawks ale ubránili šest minut v oslabení a krátce před přestávkou Kane zakončil pohlednou Hinostrozovu akci. Pro nejproduktivnějšího hráče Hawks to byl jeden z mála gólů za poslední dobu, hostující tým však nakopl na cestě za potřebnou výhrou. Do odvety proti Red Wings trenéři nasadili náhradního brankáře Malcolma Subbana a ten se jim odvděčil pozorným a spolehlivým výkonem. Od prvního zákroku působil jistě, ve druhé třetině skvěle vytáhl příležitost Helma a celkem přispěl 29 zásahy. Od druhé části hrálo Chicago lépe a na 2:0 zvýšil DeBrincat, když pohotově uklidil puk do sítě ve chvíli, kdy Murphy napálil svou ránu jen do spoluhráče Hagela. V úvodu třetí části připravil Hinostroza další trefu pro nováčka v obraně Kalynuka, který svůj výlet k brance Detroitu pohodlně proměnil ve vedení 3:0. „Jen těžko můžeme docenit, jak skvělým týmovým hráčem Malcolm v této sezoně je. Několikrát nás letos podržel a odvedl výtěčný výkon,“ pochvaloval si kouč Colliton. „Všichni víme, jak vypadá tabulka. Je super, že jsme to dneska odmakali a zvítězili 4:0. Teď nás proti Nashvillu čekají nejdůležitější zápasy v sezoně,“ pověděl Vinny Hinostroza, který zapsal tři body za asistence. Právě série tří střetnutí s Predators v nadcházejícím týdnu zásadně napoví, zdali se Hawks podívají do playoff. Nashville má nyní dvoubodový náskok, lepší bilanci ze vzájemných utkání, ale Chicago o zápas méně.