Hlavní Lee, St. Laurent
Čároví Fournier, Smith
Kevin Lankinen zasahuje proti Josimu (© John Russell/NHLI via Getty Images)

Chicago prohrálo s Nashvillem 2:5, poprvé se trefil Kämpf

Důležité první utkání v třízápasové sérii s Nashvillem Chicagu hrubě nevyšlo. Blackhawks se nedařilo, chyb a smolných momentů bylo příliš mnoho a domácí si nakonec připsali snadné vítězství 5:2. Na úvodní gól po tečované střele ještě v první třetině odpověděl v přesilovce DeBrincat a ve druhé části měli Hawks několik slibných situací, jenže k úspěchu to nevedlo. Lankinen vychytal v brejku Granlunda, na druhé straně měl dobrou šanci Kurashev, ale chybu v obraně lehce potrestal Jarnkrok. Keith vzápětí pokazil povedené střídání a Ekhölm prostřelil Lankinena potřetí. Naději dal Chicagu David Kämpf, který se pohotově zorientoval mezi kruhy a mohl se po déle jak roce radovat z gólu. Třetí třetina slibovala snahu Hawks zabojovat o důležité body, jenže stačilo 41 vteřin a bylo hotovo. Murphy ztratil v souboji helmu a musel střídat, čehož využil Jeannot. Sám před brankářem se poté objevil i Kunin, když chybovali de Haan s Keithem a trenér Colliton neměl jinou možnost než Lankinena vystřídat. Jistě nepomohlo, že po zranění Kalynuka hráli Blackhawks opět dlouho jen na pět obránců, přesto se Chicagu obrana mnohokrát rozpadla na kousky a Predators měli pohodlnou úlohu. Ani v šestém utkání Chicago nad Nashvillem letos nezvítězilo. „Myslím, že jsme hráli dobře. Jasně, prohrávat 3:1 nebylo příjemné, ale zabojovali jsme a ve druhé třetině jsme měli hru dlouho pod kontrolou. Připravili jsme si dost šancí na to, abychom srovnali,“ hodnotil kouč Colliiton. „Udělali jsme nějaké chyby, dohromady snad dvě minuty, kdy jsme hráli fakt špatně, a oni z toho dali čtyři góly. Musíme se zlepšit a otočit to. Čekají nás teď nějaké zápasy doma, to potřebujeme využít,“ doplnil Alex DeBrincat. Doplněno: Brandon Hagel vypadl ze sestavy kvůli pozdnímu testu na covid a poprvé za Chicago proto nastoupil Adam Gaudette. Ten se dostal do zápasu po měsíční přestávce a během 7:39 zaznamenal dvě střely a první bod za asistenci u Kämpfova gólu. Wyatt Kalynuk odehrál jen dvě střídání a zatím není jasné, kdy bude po zranění kyčle zpátky.