Bryan Bickell
Bryan Bickell

Bryan Bickell povolán a Viktor Tikhonov odchází

Před utkáním s Winnipegem došlo v sestavě Blackhawks ke dvěma změnám. Jednak byl povolán z Rockfordu útočník Bryan Bickell a pak tým opustil útočník Viktor Tikhonov, který byl včera zapsán na listinu volných hráčů a dnes si jej vybrala Arizona. Je velmi pravděpodobné, že Bickell se v noci v sestavě proti Jets již objeví.

Devětadvacetiletý Bickell se vrací do Chicaga po více než měsíčním působení v Rockfordu v AHL. Tam jej Blackhawks poslali 2. listopadu po té, co v 7 utkáních nebodoval a v dalších 4 se nevešel ani do sestavy. V Rockfordu ovšem ožil a ve 12 utkáních nasbíral 14 bodů (7+7). Blackhawks si tak od něj slibují, že oživí ofenzivu Blackhawks, kterou ve většině případů táhne puze 2. řada Panarin-Anisimov-Kane.

O 2 roky mladší Tikhonov přišel k Blackhawks v létě jako volný hráč a z úvodních 10 utkání sezony odehrál 8, v nichž dostal šanci i hrát v 1. útoku s Jonathanem Toewsem a Mariánem Hossou. Bodově se ovšem nedokázal prosadit a v následujících 16 utkáních se do sestavy dostal pouze třikrát a opět nezískal ani bod. Poslední utkání za Blackhawks odehrál 20. listopadu v Calgary. Nyní se tak vrací do týmu, který jej pod názvem Phoenix Coyotes draftoval v roce 2008 v 1. kole.

 • Patrick Kane

  Kane USA

  34 let, Pravé křídlo
  Chicago v této sezoně:
  3 góly a 13 asistencí
 • Jonathan Toews

  Toews CAN

  34 let, Střední útočník
  Chicago v této sezoně:
  8 gólů a 5 asistencí
 • Artem Anisimov

  Anisimov RUS

  34 let, Střední útočník
  Členem klubu:
 • Bryan Bickell

  Bickell CAN

  36 let, Levé křídlo
  Členem klubu:
 • Marián Hossa

  Hossa SVK

  43 let, Pravé křídlo
  Členem klubu:
 • Artemi Panarin

  Panarin RUS

  31 let, Levé křídlo
  Členem klubu:
 • Viktor Tikhonov

  Tikhonov RUS

  34 let, Pravé křídlo
  Členem klubu: