Chicago povolalo obránce Iana Mitchella

Po utkání proti St. Louis, které Chicago prohrálo 2:5, se klub rozhodl pro změnu v obraně a povolal do hlavního týmu Iana Mitchella. Na farmu do Rockfordu zamířil Alec Regula a proti Bostonu se posadí na tribunu Caleb Jones, který si proti Blues připsal nelichotivých -5. Mitchella (23) si Hawks vybrali na konci 2. kola draftu 2017 a šikovný kanadský obránce poté prožil povedenou univerzitní kariéru v Denveru. V NHL dostal brzy šanci, vcelku rychle se ale ukázalo, že bude potřebovat trochu více času na to, aby si zvykl na vyšší úroveň mezi profesionály. Loni už Mitchell strávil většinu sezony v Rockfordu a v 57 zápasech nasbíral 35 bodů (11+24), zdálo se tedy, že má dobrou pozici k tomu, aby v přípravném kempu zabojoval o návrat k Blackhawks. Jenže ze hry jej vyřadilo zranění a tak na něj čekal opět jen dres IceHogs. Na farmě stihl Mitchell tři zápasy, během kterých si připsal pět bodů (2+3), a nyní tak dostane opět prostor v hlavním týmu. Jonese (25) by měl Mitchell nahradit i ve druhé přesilovkové formaci a právě při hře v početní výhodě by mohl Chicagu hodně pomoci. Jones letos ve 14 zápasech nasbíral 6 bodů za asistence a -7 a trenér Luke Richardson v posledních dnech opakovaně zmínil, že i vzhledem ke zranění staršího bratra Setha tráví Caleb na ledě více času než je ku prospěchu jeho výkonnosti zdravé. Na tribuně však zřejmě nezůstane dlouho a protože Jarred Tinordi hraje po příchodu z Rangers spolehlivě, dostává se do těžké pozice talentovaný nováček ze Skellefteå Filip Roos (23), který má zatím na kontě tři body (1+2) z 9 utkání. Regula (22) letos ve čtyřech střetnutích v Chicagu nebodoval a dá se očekávat, že většinu roku stráví stejně jako loni v Rockfordu. V kádru IceHogs pak na další šanci čekají také Jakub Galvas (23, 1+11 ve 12 zápasech), Isaac Philips (21) a Alex Vlasić (21). Všichni tři loni v NHL debutovali a zanechali dobrý dojem, je proto jen otázkou času, než se dostane opět řada i na ně. Teď ale Blackhawks jistě věří, že se chytne právě Mitchell.

Nicolas Beaudin slaví s Brandonem Hagelem zlato z MS 2021

Nicolas Beaudin a Evan Barratt v Chicagu končí

Ve středu Chicago uskutečnilo dvě výměny, během kterých poslalo obránce Nicolase Beaudina do Montréalu a útočníka Evana Barratta do Philadelphie. Oba jmenovaní patrně nefigurovali v plánech GM Kyla Davidsona a protože se zdálo, že pro ně není místo ani na farmě v Rockfordu, rozhodl se klub umožnit oběma mladým hokejistům rozvinout jejich kariéru jinde. Beaudina (23) si Hawks vybrali na konci 1. kola draftu před čtyřmi lety a od šikovného zadáka, který prožil produktivní roky v juniorském týmu Drummondville (QMJHL), si hodně slibovali. Nakonec jej ale postihl stejný osud jako další nadějné obránce Boqvista a Jokiharja a v Chicagu se brzy loučí. Za Blackhawks stihl 22 zápasů (2+4) a dalších 137 utkání odehrál na farmě v AHL (7+35). S kanadským národním týmem vybojoval zlatou medaili na loňském šampionátu. Z Montréalu za Beaudina Chicago získalo útočníka Camerona Hillise (22), kterého si Canadiens vybrali ve 3. kole draftu 2018, pevné místo na farmě v Lavalu si ale dosud nevybojoval a letos zatím nastoupoval v ECHL. Barratta (23) draftovalo Chicago ve 3. kole před pěti lety a přestože na Penn State University patřil spíše mezi produktivní hráče, v Rockfordu zaujal hlavně bojovností a odvahou dostat se soupeři pod kůži. Během dvou let v AHL však u IceHogs nenašel pořádnou roli a ačkoliv se čas od času hovořilo o tom, že nemá daleko k debutu v NHL, dres Blackhawks Barratt neoblékl ani jednou. V Rockfordu končí s bilancí 19+23 v 92 zápasech a odchází do Philadelphie výměnou za drobného obránce Coopera Zecha (23). Ten si povedenými výkony v juniorské BCHL a na Ferris State University vysloužil smlouvu v Bostonu a nějaký čas strávil na farmě Bruins v Providence. Předloni ho v 15 zápasech mohli sledovat fanoušci Nitry a minulou sezonu pak Zech nastupoval na farmě Flyers v Lehigh Valley (1+10 v 53 zápasech). Jedná se o šikovného obránce, který ale stejne jako Hillis přichází především proto, aby si kluby udržely potřebný počet registrovaných smluv. Zatímco v létě Hawks přivedli do Rockfordu několik zajímavých a zkušených posil, obě středeční výměny znamenají jediné – dát šanci dvěma hokejistům, kteří už v Chicagu neměli ani místo, ani perspektivu.

Lukas Reichel začne sezonu v Rockfordu

Nadaný německý útočník Lukas Reichel byl mezi pěticí hokejistů, které Blackhawks v úterý odeslali na farmu do AHL. Chicagská soupiska pomalu získává své obrysy, když kromě Reichela zamířili v posledních dnech do Rockfordu také brankáři Söderblom se Stauberem, obránci Phillips s Crevierem nebo útočníci Barratt, Pour, Slavin, Teplý a Guttman. Posledně jmenovaný v přípravě zaujal snad nejvíce, i on však svou kariéru mezi profesionály začne v nižší soutěži. Obránce Kevin Korchinski, kterého si Chicago vybralo jako 7. celkově na posledním draftu, už byl odeslán zpátky do juniorky do Seattlu (WHL), a mezi juniory se vrací též další zadáci Allan (Prince Albert, WHL) a Del Mastro (Mississauga, OHL) a křídelník Samuel Savoie (Gatineau, QMJHL). Na soupisce mají Blackhawks nyní 35 hráčů: dvacet útočníků, tucet obránců a tři brankáře. Pro různě vážná zranění jsou nicméně mimo hru Murphy, Mitchell, Khaira, Ludwinski a čerstvě i Caleb Jones s Borisem Katchoukem, kterého pochroumaný kotník vyřadí na 4–6 týdnů. Do tréninku se nově zapojili Galvas, Dach, Hardman a zlehka také Jake McCabe. Doplněno: Do Rockfordu se přesouvají také Mike Hardman a Jakub Galvas. Ve středu prošli přes listinu volných hráčů obránce Nicolas Beaudin (před lety draftovaný Chicagem v 1. kole) a útočníci Philp, Seney a Sikura – všichni čtyři jdou do AHL a na soupisce Blackhawks je tak nyní 29 hokejistů.

Chicago se dohodlo s útočníkem Buddym Robinsonem

Blackhawks v pondělí uzavřeli smlouvu s bezmála dvoumetrovým útočníkem Buddym Robinsonem, který minulou sezonu strávil z poloviny v Anaheimu a z poloviny na farmě Ducks v San Diegu. Zatímco za Anaheim si Robinson ve 32 zápasech připsal šest bodů (1+5) a 19 trestných minut, v nižší soutěži nasbíral devět bodů (4+5), 23 trestných minut a -15. Z hlediska jeho působení v NHL šlo o jeho dosud nejlepší sezonu, neboť třicetiletý hokejista dosud sbíral pouze jednotlivé starty v dresu Ottawy a Calgary. Celkem má v NHL odehráno 53 utkání (3+6). V AHL se Robinsonovi dařilo o poznání lépe, ačkoliv poslední sezona se mu bodově úplně nepovedla. Celkem ve farmářské lize nastoupil do pěti stovek zápasů, v nichž nastřílel 120 branek a na 139 přihrál. Těžko soudit, jestli Chicago počítá s tím, aby Robinsonovi dalo dobrou příležitost prosadit se v NHL, anebo bude jeho role spíš v Rockfordu. Dvoucestná roční smlouva s platem 750 tisíc dolarů (v AHL 475 tisíc) naznačuje, že blíž skutečnosti bude asi druhá varianta a že Blackhawks myslí vážně svou snahu posílit IceHogs o několik schopných veteránů, kteří by pomohli zabojovat o úspěch v playoff. Již dříve se vrátili Adam Clendening s Dylanem Sikurou, přišli také útočníci Brett Seney a Luke Philp a před několika dny IceHogs doplnil i David Gust (28), čerstvý vítěz Calderova poháru s Chicagem Wolves. Ten k zisku titulu pomohl 12 body (5+7) v 18 zápasech a v základní části nasbíral 36 bodů (16+20) v 64 utkáních. Rockford bude pro Gusta čtvrtou zastávkou v AHL, rodák ze státu Illinois dříve nastupoval také za Bakersfield a Charlotte. Na debut v NHL stále čeká.

Rockford v playoff AHL končí, na Chicago nestačil 0:3

Přes Texas sice IceHogs po dvou těsných výhrách postoupili do dalšího kola, na Chicago už ale vůbec nestačili. Série se v neděli přesunula do Rockfordu, kde hosté znovu zvítězili 4:1 a v sérii uspěli celkově 3:0 na zápasy. IceHogs dlouho držel nad vodou brankář Söderblom, který byl zároveň se dvěma přesilovkovými asistencemi nejproduktivnějším hráčem svého týmu v této sérii (!), jenže ve chvíli, kdy na začátku třetí třetiny v početní výhodě tečoval Drury střelu Keana, bylo to už za stavu 0:3 pro Rockford neřešitelné. O jedinou branku domácích se postaral v 53. minutě obránce Ian Mitchell, když v přesilovce chytrou střelou překonal Lyona z pravé strany. Právě přesilovky ale jinak byly achillovou patou IceHogs minimálně v tomto utkání : dalších pět jich totiž domácí nevyužili, přičemž v závěru první třetiny a na počátku druhé části hráli ve výhodě třikrát a ani jedinou nevystřelili na branku. „První dva zápasy jsme nehráli úplně dobře, ale dneska to byl náš nejlepší výkon v sérii. Bohužel to nestačilo. Měli jsme dát víc gólů (úsměv),“ pověděl trenér Sorensen. „Přestože to bylo krátké playoff, jen pět zápasů, tak pro některé naše mladší hráče to bylo velká škola, když na vlastní oči viděli, jak je hra rychlejší a důraznější. Soupeře dobře známe z dřívějších zápasů, ale myslím, že bylo znát, že teď v playoff hodně přidali. I na naší straně ale byli hráči, kteří se s vyšším tempem dokázali srovnat a v playoff přidali každý zápasem na intenzitě. To je dobré znamení do budoucna. Jsme na náš tým pyšní a ceníme si toho, jak se během roku i v rámci tohoto playoff hráči postupně zlepšovali.“

IceHogs začali sérii s Wolves porážkou 2:6

Vcelku jasnou porážku 2:6 utrpěli hokejisté Rockfordu v úvodním utkání série s Chicagem. Wolves měli od začátku zřetelnou střeleckou převahu, přesto se ale IceHogs proti svému tradičnímu rivalovi dostali do vedení, když v 7. minutě chyboval bývalý hráč Hawks Richard Pánik a Lukas Reichel proměnil brejk. Jenže těsně před přestávkou domácí tým otočil skóre a zápas v poklidu dovedl do vítězného konce, k čemuž mu pomohlo také sedm přesilovek. Konečné skóre 2:6 stanovil ve 48. minutě Evan Barratt, který mezi kruhy pohotově zužitkoval dobrou práci Gicewicze a Slavina. Arvid Söderblom pětkrát inkasoval, pochytal celkem 22 střel a do třetí třetiny jej nahradil Cale Morris. Druhý zápas je na programu v noci na neděli.

McLaughlin vystřelil Rockfordu postup do dalšího kola

Útočník Dylan McLaughlin vstřelil na konci první minuty prodloužení jedinou branku druhého zápasu mezi Rockfordem a Texasem a zajistil tak svému týmu postup do dalšího kola playoff. V něm se IceHogs utkají s nejlepším týmem letošní sezony AHL, Chicagem Wolves. Arvid Söderblom pochytal všech 36 střel a Rockford podržel především v první třetině, kdy se Stars i díky rychlé přesilovce dostali do tlaku. Krátce před přestávkou předvedl švédský gólman snad svůj nejlepší zákrok v tomto střetnutí, když se skvěle přesunul při šanci Kawaguchiho. Matthew Murray v brance Stars inkasoval z 32 střel jen jedinkrát, když měl při ráně McLaughlina zakrytý výhled, Rockfordu to ale stačilo na to, aby i druhé utkání získal po těsném výsledku ve svůj prospěch. McLaughlin (26) sice nemá s Chicagem podepsanou smlouvu, od chvíle, kdy do Rockfordu přišel před třemi roky z univerzitní soutěže, se však vypracoval mezi důležité osobnosti útoku IceHogs a v základní části byl s 42 body (13+29) v 55 zápasech druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Rockford se nyní může těšit na semifinále Centrální divize proti favoritovi z Chicaga (v základní části se ale IceHogs proti Wolves dařilo, když z tuctu zápasů vyhráli hned osmkrát) – série hraná na tři vítězství začne v noci na pátek.

IceHogs vstoupili do předkola playoff AHL výhrou 2:1

V noci na středu se Rockford utkal poprvé s Texasem v sérii na dvě výhry a začátek to byl úspěšný. IceHogs se mohli opřít o výtečný výkon brankáře Söderbloma, který pochytal 33 střel, a svého soupeře porazili těsně 2:1. Skóre otevřel v polovině zápasu Lukas Reichel, nejproduktivnější hráč Rockfordu v základní části (21+36 v 56 zápasech), když s přehledem proměnil pěknou přihrávku Teplého. Ve 45. minutě nejprve zvýšil Carson Gicewicz šikovnou tečí Phillipsovy střely, jenže Stars vzápětí odpověděli gólem Karlströma, který si vybruslil na pravém kruhu a přesnou ranou překonal svého krajana v domácí brance. Ve zbytku zápasu však Hogs hubený náskok uhájili a k postupu mají o krok blíže než Texas. Za pozornost jistě stojí, že Gicewicz, který do Rockfordu přišel loni na zkoušku a letos si v 61 zápasech připsal 14 bodů (5+9), byl ještě v minulé sezoně na University of Mass Amherst spoluhráčem nynějšího brankáře Stars Matthewa Murrayho. Zápas sledovalo téměř tři a půl tisíce fanoušků a druhý je na programu zítra, opět v Rockfodu.

Colton Dach s Nolanem Allanem posílili Rockford

Obránce Nolan Allan (19), kterého si Blackhawks vybrali na konci 1. kola minulého draftu, a útočník Colton Dach (19), kterého Chicago draftovalo v závěru 2. kola, přicházejí před začátkem playoff AHL do Rockfordu. Oba nadějní hokejisté vypadli se svými juniorskými kluby hned v úvodním kole playoff WHL, sezonu si však ještě prodlouží. Oba také již podepsali nováčkovské kontrakty, v přípravě budou bojovat o místo v sestavě Blackhawks a pokud neuspějí, měli by se ještě na jeden rok vrátit zpátky mezi juniory. Allan je oceňovaný především pro svou defenzivní činnost a dobrý pohyb, letos ale ukázal i svoje útočné kvality a během svého třetího roku v Prince Albertu nasbíral v 65 utkáních 41 bodů (7+34), 69 trestných minut a -4. V pěti zápasech playoff přidal bod za asistenci. Dach bych s 79 body (29+50) v 61 utkáních nejproduktivnějším hráčem Kelowny, playoff mu ale vůbec nevyšlo a v pěti střetnutích zaznamenal pouze dva menší tresty a -8. Dvě předcházející sezony strávil v Saskatoonu. Zdali Allan s Dachem dostanou příležitost během krátkého předkola mezi Rockfordem a Texasem i na ledě, to je v tuto chvíli nejisté.

Klubové ceny Rockfordu 2021-22

Před posledním utkáním základní části IceHogs zveřejnili klubové ceny Rockfordu pro letošní rok. Nejužitečnějšími hráči byli vyhlášeni Dylan McLaughlin a Arvid Soderblom, nejlepším nováčkem Lukas Reichel, nejlepším obráncem Ian Mitchell, neopěvovaným hrdinou Josiah Slavin, největším drsňákem Garrett Mitchell a hráčem s největším zlepšením Michal Teplý. Mužem roku byl vyhlášen hlavní kustod Russ Holden. Více

Blackhawks slaví vyrovnávací gól (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)

Kurashev rozhodl prodloužení, trefili se i Kane s Kubalíkem

V noci na pátek se Chicago nad domácím ledě utkalo s Montréalem a ještě před začátkem zápasu klub ocenil Andrewa Shawa, dvojnásobného vítěze Stanleyho poháru, který svou kariéru nedávno ukončil kvůli zdravotním problémům a v NHL odehrál téměř 550 střetnutí právě za Blackhawks a Canadiens. V samotném utkání mělo Chicago výborný vstup, v první třetině svého soupeře prakticky k ničemu nepustilo a když Kubalík proměnil akci po pěkné přihrávce Toewse, dostali se domácí do vedení. Po přestávce se však obraz hry otočil a Montréal svůj zlepšený výkon přetavil ve dva góly: nejprve srovnal z dorážky obránce Petry a Fleuryho pak v přesilovce překonal střelec Hoffman. Jenže utkání Blackhawks nakonec zvládli. Na začátku třetí části se z gólu po delší odmlce radoval Patrick Kane, když v přesilovce nachytal Montembaulta, nicméně další šance zůstaly nevyužity. A protože ani slibnou přesilovku krátce před koncem Chicago neproměnilo, rozhodlo o vítězi prodloužení. V něm měli puk na hokejkách Canadiens, jenže si šanci nevytvořili a naopak udeřilo z první příležitosti na druhé straně. Kurashev na hraně ofsajdu šikovně převzal puk a natlačil se do branky, kde po srážce s obráncem a gólmanem nakonec kotouč doklouzal za čáru. Neobvyklá situace skončila u videa, rozhodčí však oba sporné momenty posoudili ve prospěch domácích a švýcarský útočník tak vítěznou trefou potěšil komentátora Eddieho Olczyka. „Mám radost, že to vyšlo pro nás. Několikrát už jsem zažil, že to bylo naopak a prohráli jsme nějakým podivným způsobem, a tohle bylo určitě fajn. Ve druhé třetině jsme polevili, ale zabojovali jsme a zlepšenou hrou jsme je už ve třetí části do ničeho moc nepustili,“ radoval se trenér Derek King. Doplněno: Lukas Reichel se ve své premiéře rozhodně neztratil a během 16 minut zaznamenal tři střely a jeden blok. Poprvé za Chicago nastoupil i Sam Lafferty a za 15:17 si připsal dvě střely a dva hity. Ze sestavy vypadli kvůli covidu Strome s Dachem, naopak se vrátil Gustafsson.

Blackhawks povolali z AHL Lukase Reichela

Útočník Lukas Reichel (19) je dalším hráčem, který se může těšit na svou premiéru v NHL. Blackhawks německého hokejistu, kterého si vybrali předloni v 1. kole, povolali do hlavního týmu a zdá se, že by Reichel mohl odehrát svůj první zápas za Chicago už v noci na pátek proti Montreálu. Na farmě v Rockfordu hraje Reichel ve výborné formě, když byl vyhlášen hráčem minulého týdne AHL poté, co ve dvou zápasech nasbíral 6 bodů (3+3). Celkem za IceHogs nastoupil do 20 utkání, ve kterých nastřílel 11 branek a na 9 přihrál. Od Reichela si klub hodně slibuje a dá se proto předpokládat, že v sestavě dostane šanci vedle talentovaných spoluhráčů, zřejmě na centru v jednom útoku s Patrickem Kanem. Podobně jako Galvas má i Reichel dost zkušeností z dospělého hokeje, když před odchodem do Ameriky působil dvě sezony v Eisbärenu Berlín. Pokud za Chicago do konce sezony neodehraje alespoň 10 zápasů, nováčkovská smlouva se mu protáhne o jeden rok, a podle zpráv ze zámoří Hawks uvažují tímto směrem. Trenér Derek King uvedl, že by se Reichel měl po několika utkáních opět vrátit do AHL, kde tuto sezonu nejspíš dohraje. V tuhle chvíli se ale může nadaný útočník chystat na svůj debut v dresu Blackhawks. Doplněno: Brankář Lankinen byl po covidu k dispozici už pro zápas v Columbusu, stejně tak se vrací Gustafsson. Útočnicí Gabriel, Hardman a Slavin byli spolu s brankáři Morrisem a Söderblomem odesláni do Rockfordu.

Alex Nylander (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Nylander odchází k Penguins výměnou za Laffertyho

Útočník Alex Nylander (23) další starty v Chicagu nepřidá, klub jej ve středu vyměnil do Pittsburghu za jiného forvarda Sama Laffertyho (26). Nylander přišel k Blackhawks v létě 2019 z Buffala za obránce Jokiharjua a přestože si v první sezoně v novém dresu nevedl bodově zle (10+16 v 65 zápasech), nevyrovnanými výkony si vyloženě nezískal stálé místo v sestavě a slýchal častěji kritiku než slova chvály. V osmi zápasech playoff nebodoval, celou minulou zkrácenou sezonu vynechal kvůli těžkému zranění kolene a v Chicagu už na svého otce Michaela, který zde v 90. letech působil tři roky, nenaváže. Zatímco Nylander letos čekal na šanci na farmě v Rockfordu (8+4 ve 23 utkáních), příležitost dostávali opakovaně jiní jeho spoluhráči u IceHogs a dalo se proto očekávat, že hokejistu s končící smlouvou pošle klub při vhodné příležitosti pryč. Ani v Buffalu, kterého jej kdysi draftovali jako 7. celkově, ani v Chicagu Nylander svůj talent nedokázal naplno rozvinout, další možnost tedy dostane v Pittsburghu. Odtud Blackhawks náhradou získali Sama Laffertyho, kterého si Penguins vybrali ve 4. kole draftu 2014, a americký hokejista se z Brown University postupně prosadil až do NHL. Letos si v 10 zápasech připsal dva body za asistence a s Pittsburghem se loučí s celkovou bilancí 6+7 v 94 utkáních. Lafferty je bojovný křídelník s dobrým pohybem, od kterého se nedá očekávat žádná velká produktivita, ale spíš velké nasazení, důraz a poctivá práce při oslabení. Také jemu končí v létě smlouva, s platem 750 tisíc dolarů.

Brankář Collin Delia se proti Texasu radoval z gólu

Brankář Collin Delia (27), který v minulých letech dostal několikrát šanci v NHL, sice začal aktuální sezonu jako trojka na farmě v Rockfordu, v poslední době měl ale několik důvodů k radosti. Odchod Malcolma Subbana mu podstatným způsobem uvolnil cestu do brankoviště IceHogs a v pátečním utkání proti Texasu se na Deliu usmálo štěstí znovu: Stars si totiž při závěrečné powerplay vstřelili vlastní branku a protože byl rodák z Kalifornie posledním hráčem Rockfordu, který se dotkl puku, byl gól připsán právě jemu. Na výhře 3:1 se Delia jinak podílel 24 zákroky a po osmi zápasech chytá s úspěšností zásahů 90 %. Do Chicaga přišel v létě 2017 z Merrimack College z univerzitní soutěže a dres Blackhawks oblékl celkem ve 24 zápasech. Smlouva s platem 1 milion dolarů Deliovi končí po sezoně a v Chicagu asi dále pokračovat nebude. Klub se slibuje víc od jeho kolegy Arvida Soderblöma a na Boston University čeká Drew Commesso, brankář reprezentace USA pro nadcházející MS juniorů. Více

Chad Krys
Chad Krys

Chicago vyměnilo Kryse do Toronta, přichází rváč Gabriel

Blackhawks vyměnili mladého obránce Chada Kryse (23), který se v početné konkurenci k debutu v NHL dosud neprobojoval a postupně ztrácel pozici i na farmě v Rockfordu, do Toronta. Kryse Chicago draftovalo před pěti lety ve 2. kole, na prestižní Boston University si nevedl vůbec špatně, jenže mezi profesionály kromě dobrého pohybu moc nepředvedl. Klub jej nějaký čas zkoušel i na křídle, nikam to však nevedlo a větší příležitost i kvůli zranění Krys nedostal. Nyní se pokusí kariéru nastartovat v Torontu, podobně jako se to podařilo třeba Justinu Hollovi. Toho Hawks kdysi draftovali také ve 2. kole, z University of Minnesota si ale místo na farmě nezískal a Chicago na něj s lehkým srdcem zapomnělo. Holl se pak přes farmu Toronta vyhrál až ke stálé roli u Maple Leafs, kde pravidelně nastupuje už čtvrtým rokem. S IceHogs se Krys loučí s bilancí 2+13 v pouhých 61 zápasech. Výměnou za něj Chicago získalo silového útočníka Kurtise Gabriela (28), který krátce působil i v New Jersey a San José a nějakou dobu hrával v Minnesotě. V NHL dosud nastoupil do 49 zápasů, v nichž nasbíral pět bodů (2+3) a 153 trestných minut. V AHL má Gabriel ze 332 utkání bilanci 36+32 a vyloučen byl 555 minut. K hlavnímu týmu by se měl připojit právě před zápasem v Torontu, avšak těžko soudit, co přesně si od něj Hawks slibují.