Gustav Forsling

Tuulola ve finále, Schmaltz s Forslingem se střetnou o bronz

Finové zvládli severské derby se Švédskem a zahrají si před domácím publikem úterní zápas o zlato. Joni Tuulola byl na ledě při jediné obdržené brance, mrzet jej to ale nakonec nemusí. Finsko ve druhé třetině otočilo skóre a ve třetí části už si finálovou účast pohlídalo. Gustav Forsling vypálil pět střel a byl jasně nejaktivnějším hokejistou Tre Kronor v této statistice, žádná z jeho střel se však neujala. O bronzovou medaili se Švédsko utká s USA, které prohrály s Ruskem také 2:1. Rusové sice zachránili čtvrtfinále s Dánskem na poslední chvíli, jenže proti Američanům také ve druhé dvacetiminutovce otočili nepříznivé skóre a ve třetí třetině už se střelecké převaze soupeře ubránili. Nick Schmaltz se do statistik nezapsal.