Finové získali na domácím turnaji zlatou medaili

Tuulola je juniorským mistrem světa, Schmaltz získal bronz

Obránce Hämeenlinny Joni Tuulola získal v úterý před nadšeným domácím publikem zlatou medaili na světovém šampionátu juniorů. Finové sice dvakrát dotahovali, pár minut před koncem se ale v napínavém finálovém duelu s Ruskem ujali vedení, aby pak 7 vteřin před koncem o náskok zase přišli. O výhře Finska 4:3 rozhodl v 2. minutě prodloužení Kapanen. Tuulola, který na Nový rok oslavil své 20. narozeniny, si v posledním utkání připsal +1 (na ledě byl při vítězném gólu) a v 7 zápasech na turnaji zaznamenal celkem 0+1, 4 trestné minuty a +5. V letošní sezoně nastoupil hokejista, kterého Blackhawks draftovali loni v 6. kole, za HPK do 29 utkání s bilancí 0+4 a 10 trestných minut. Útočník Nick Schmaltz přispěl k vysoké výhře USA nad Švédském 8:3 třemi přihrávkami a z Finska si tak odvezl bronzovou medaili. Celkem na turnaji nasbíral 8 bodů (2+6) v 7 zápasech a byl 12. nejproduktivnějším hokejistou na Mistrovství. Gustav Forsling končí bez medaile, celkem si v 6 utkáních připsal 3 body (2+1).