Švédsko přehrálo Sbornou, mladíci si poradili s Finskem

Švédsko ve svém úvodním střetnutí porazilo Rusko 2:1. Alex Ovechkin snížil skrytou ranou půl minuty před koncem a v samém závěru se trefil ještě jednou, puk však holí těsně nezasáhl a jeho vyrovnávací gól tak neplatil. Niklas Hjalmarsson nastoupil ve dvojici s Ekmanem-Larssonem, Marcus Krüger hrál v útoku s Hägelinem a Silfverbergem. Artemi Panarin poskládal tradiční formaci se Shipachevem a Dadonovem, Artem Anisimov hrál s Teleginem a Kuznetsovem. Výběr Severní Ameriky do 23 let Finsko jasně přestřílel a postupně se vypracoval čtyřbrankový náskok. Na konečných 4:1 snížil až čtyři minuty před koncem Filppula. Ville Pokka se do dějin utkání zapsal pohotovým obranným zákrokem v první třetině, kdy za Rinnem vymetl kotouč z brankové čáry. Ve dvojici nastupoval s bývalým hráčem Hawks Sami Lepistöm.