Toews zářil při výhře nad Evropou, Hossa dal gól Crawfordovi

V souboji o první místo ve skupině se střetli ve středu v noci Kanada s výběrem Evropy. Do kanadské branky se postavil poprvé na turnaji Corey Crawford a nevedl si zle, z 20 střel inkasoval jen jednou, po ráně Mariána Hossy. Jonathan Toews byl při výhře 4:1 první hvězdou, když dva góly vstřelil a u posledního si připsal bod za přihrávku. Nejprve v závěru první třetiny usměrnil do branky přihrávku Duchena po chybě v rozehrávce Evropy a ve 35. minutě skóroval z brejku 2 na 1. Hossa snížil ve 25. minutě na 2:1, když Crawforda překvapil z ostrého úhlu z levého křídla. Ve druhém středečním utkání nastoupili hráči Severní Ameriky do 23 let proti Švédsku a z výhry 4:3 po prodloužení se nakonec radovali mladí zámořští hokejisté. Ti měli skvělý vstup do zápasu, po dvou minutách vedli už 2:0. V prodloužení rozhodl MacKinnon, jeho celek ale musí nyní čekat na pomoc Finska v utkání s Ruskem. Složení druhého semifinále je již jasné: Švédsko vyzve výběr Evropy.