Rusko postupuje do semifinále, Češi porazili USA

Rusko si po výhře 3:0 nad Finskem zajistili místo v sobotním semifinále s Kanadou, chicagští útočníci Panarin s Anisimovem se však na vstřelených brankách nepodíleli. Panarin jen obdržel jeden menší trest. V posledním utkání základních skupin se střetly dva zklamané týmy, pro které turnaj končí předčasně: Česká Republika a USA. Američané dvakrát na vedoucí český gól dokázali odpovědět, na konci druhé třetiny ale Češi utekli svému soupeři na 4:2 a po výhře 4:3 uzavřeli své působení na Světovém poháru radostně. Patrick Kane si připsal asistenci při přesilovkové trefě Pavelskiho v 15. minutě, na ledě strávil přes 23 minut a Mrázka vyzkoušel sedmi střeleckými pokusy, přes svůj zlepšený výkon ale USA k vítězství nedotáhl. Michal Kempný odehrál jen čtyři minuty a po jedné jeho riskantní rozehrávce nebyli Američané daleko od gólu.