Kemp opanovali černí v čele s Toewsem

V úterý byly na pořadu dne poslední zápasy mezi hráči Blackhawks rozdělených do 3 týmu (červený, černý a bílý). Každý tým se se svým soupeřem utkal dvakrát. Turnaj plně opanoval černý tým postavený okolo Jonathana Toewse, který vyhrál všechna 4 utkání (4:3, 5:2 proti červeným, 4:1, 2:0 proti bílým). Nejproduktivnějším hráčem těchto utkání, která se hrála na 2x25 minut, se stal Toews, když vstřelil 2 branky a další 4 připravil.

V prvním včerejším utkání se střetli červení a bílí a vítězně (6:4) odcházeli červení s Patrickem Kanem v sestavě. Kane byl hlavní hvězdou utkání neboť nasbíral 4 body (1+3). Celkem pak nasbíral 5 bodů (1+4) a s Jackem Skillem se dělili o 2. místo v produktivitě. Bílí nedokázali vyhrát ani jedno z utkání. Ve 2. utkání pak černý tým porazil červený 5:2 a hlavní hvězdou byl Troy Brouwer s hatrikem a také se blýskl Toews, který dal gól a na další 2 přihrál.

Nejproduktivnějším bekem tohoto miniturnaje byl se 3 body (1+2) Shawn Lalonde, který si tak hlasitě říká o smlouvu. Jediný Brent Sopel vstřelil z obránců více než 1 branku (2). Celkově nejlepšími střelci se 3 zásahy byli společně Danny Bois, Troy Brouwer, Colin Fraser a Tomáš Kopecký.

Podle statistik se z brankářů nejlépe dařilo Antti Neimimu a Alecu Richardsovi, kteří oba ve 100 minutách inkasovali 3x. Corey Crawford a Cristobal Huet shodně inkasovali 5x, Joe Fallon 8x a Joe Palmer 12x.

Přesné sestavy týmů nebyly zveřejněny, tak alespoň neúplné soupisky:

červený tým: Huet, Fallon, Kopecký, Kane, Fraser, Skille, Kearns, Eager, Ewing, Lalonde, Davis, Seabrook, Tanguay, Bolland

černý tým: Niemi, Richards, Toews, Connelly, Brophey, Bois, Dowell, Sopel, Sharp, Beach, Ladd, Klinkhammer, Sawyer, Barker, Brouwer

bílí tým: Crawford, Palmer, Byfuglien, Versteeg, Madden, Bickell, Burish, Keith

Dave Bolland ani do jednoho utkání kvůli zranění nenastoupil.

Další program kempu je následující: středa: 2 tréninky, čtvrtek: 1 trénink, pátek: 1 trénink, sobota: přípravné utkání s Washingtonem. Je pravděpodobné, že dnes nebo zítra oznámí vedení týmu první škrty na soupisce, přičemž se jako první budou balit někteří junioři a hráči bez smlouvy s Blackhawks.