Patrick Kane jde do čela bodování MS, Gustafsson se zranil

Patrick Kane potvrdil svou střeleckou produktivitu v přesilových hrách a k vysoké výhře USA nad Norskem 9:3 přispěl dvěma zásahy v početní výhodě. Navíc si připsal bod za asistenci a na čele bodování turnaje přeskočil finskou dvojici Aho-Teräväinen. Americký kapitán má po šesti zápasech na kontě 15 bodů (5+10). Alex DeBrincat Kaneovi na jednu branku přihrál a poté, kdy u zadního mantinelu setřásl dva obránce, připravil další trefu McAvoyovi. Poprvé na turnaji bodoval Connor Murphy a jeden z gólu Norska vstřelil Mathis Olimb, bývalý hráč farmy v Rockfordu. Tomáš Jurčo se trefil v sobotním utkání se Švédskem, navíc si připsal pět střel a +2. Slovensko ve třetí třetině srovnalo a po solidním výkonu nakonec prohrálo s Tre Kronor v prodloužení 3:4. Erik Gustafsson si připsal první bod na šampionátu, ten pro něj ale hned v následujícím střetnutí se Švýcarskem předčasně končí – ze hry jej vyřadila zlomenina palce na ruce. Dvě utkání odehrál o víkendu i Dominik Kahun. Nejprve se postaral o jedinou branku Německa při porážce s Lotyšskem 1:3 a v neděli pak v prodloužení připravil vítěznou trefu proti Finsku (3:2). Artem Anisimov zaznamenal dvě asistence při výhře Ruska nad Švýcarskem 4:3.