Dominik Kubalík při vítězné brance (© iihf.com)

Kubalík rozhodl prodloužení s Běloruskem

Dominik Kubalík proměnil brejk v prodloužení a česká reprezentace nakonec porazila Bělorusko 3:2. Do útoku s Kubalíkem a Kovářem se tentokrát posunul Zadina (Detroit) a útočník Blackhawks během 17:55 zapsal tři střelecké pokusy a +2. Nikita Zadorov byl s 25:33 nejvytíženějším hráčem Ruska, sbornou ale zaskočilo Slovensko 3:1. Hudáček (Spartak Moskva) byl nejlepším slovenským hráčem a Zadorovovi chytil čtyři střely. Maxim Shalunov střílel dvakrát a jeho vyloučení ve třetí třetině zužitkoval ve vítěznou branku Gernát (Třinec). Také Kanada prohrála překvapivě 1:3, na šampionátu ale zatím mladý zámořský výběr bez velkých hvězd předvádí slabší výkony než Německo. Lukas Reichel tentokrát nebodoval, stejně jako trojice chicagských zástupců v dresu Kanady. Doplněno: Drew Commesso, brankář, kterého si Hawks vybrali ve 2. kole posledního draftu, posílil reprezentacii USA. Američané gólmana Boston University povolali poté, kdy se zranil Anthony Stolarz (Anaheim), a na soupisce jsou dále Oettinger (Dallas) s Petersenem (Los Angeles). V univerzitní soutěži odchytal Commesso letos 11 utkání s průměrem 2,99 gólu a úspěšností zákroků 91,5 %. Předtím působil v americké mládežnické reprezentaci a v dresu USA se představil i na World Hockey Challenge hokejistů do 17 let.