Kanaďané vyřadili favorizované Rusko, postupuje i Reichel

Kanada překvapila ve čtvrtfinále favorizovanou reprezentaci Ruska a po výhře 2:1 v prodloužení postupuje do bojů o medaile (vítězný gól zařídil po pohledné akci se Stecherem útočník Calgary Mangiapane). Brandon Hagel odehrál 11:18 a do statistik se nezapsal, zatímco Brandon Pirri si během 15 minut připsal jednu střelu a Nicolas Beaudin byl během 11:52 na ledě u jediného inkasovaného gólu. Maxim Shanulov se na druhé straně do sestavy nevešel a Nikita Zadorov se během 19:16 do statistik nezapsal. Německo otočilo zápas se Švýcarskem, když srovnalo na 2:2 až v závěrečné powerplay a nakonec svého soupeře vyřadilo po parádním nájezdu Noebelse (Berlín). Lukas Reichel odehrál 16 minut, zaznamenal pět střel a v nájezdech neuspěl. Philip Kurashev přihrál na úvodní branku a během 17:39 zapsal +1. Dominik Kubalík vypálil ve třetí části tři rány a při hře bez gólmana byl v jedné situaci blízko vyrovnání, česká reprezentace ale prohrála s Finskem těsně 0:1 a z Rigy se vrací bez medaile. Kubalík byl s 21:04 jedním z nejvytíženějších českých hokejistů, na ledě byl ale i u jediné inkasované branky. Po utkání byl vyhlášen jedním ze tří nejlepších hráčů Česka na turnaji, když v 6 zápasech nasbíral 6 bodů (3+3).