Kanada zahájila turnaj porážkou s Českem 2:5

Česká reprezentace zaskočila na úvod juniorského šampionátu domácí Kanadu a poprvé v samostatné historii ji na turnaji porazila v základní hrací době. Češi se mohli opřít o vynikající výkon brankáře Tomáše Suchánka a skvěle zahrála také trojice obránců Svozil, Jiříček (oba Columbus) a Špaček (Minnesota) nebo útočníci Kulich (Buffalo) s Šapovalivem (Vegas). Favorizovaní Kanaďané sice vedli po přesilovkové teči Wrighta (Seattle), jenže druhý gól jim sebrala česká výzva a národní tým ještě do přestávky otočil skóre. O výsledku zápasu patrně rozhodla pětiminutová přesilovka po faulu Deana (Vegas), kterou Češi proměnili ve dva góly a nakonec zvítězili 5:2. Kevin Korchinski si připsal bod za asistenci u gólu Bedarda, na ledě ale strávil pouze 12 minut. Nolan Allan zaznamenal během 18 minut tři střely a ne úplně vydařené utkání má za sebou Ethan Del Mastro, který si během 19:24 připsal -2. Colton Dach odehrál osm minut a jednou vystřelil na Suchánkovu branku. Švédsko bez problémů přejelo Rakousko 11:0 a kapitán Tre Kronor Victor Stjernborg se na tom podílel bodem za přihrávku. Během 12:37 dále zaznamenal jednu střelu, menší trest a +2.