Kanaďané obhájili zlato na MSJ, Česko porazili 3:2p

Ve finálovém utkání se Kanada utkala s českou reprezentací a přestože ve třetí třetině během chvilky ztratila dvoubrankové vedení, nakonec se po výhře 3:2 radovala ze zisku zlatých medailí. Do finále se Kanaďané dostali poté, co otočili zápas s USA a zvítězili 6:2. Ethan Del Mastro se na výhře podílel pěknou asistencí na gól superhvězdy Bedarda, s 27:45 byl nejvytíženějším hokejistou svého týmu a připsal si +4. Vidět byl i v boji o zlato, kdy trefil povedenou střelou břevno branky vynikajícího Suchánka, a smolně se přimotal k vyrovnávacímu gólu, při kterém se puk tečovaný Kosem (Florida) odrazil mimo dosah gólmana Milice právě od Del Mastra. Nolan Allan byl po většinu turnaje pátým obráncem v kanadské sestavě a mladý Kevin Korchinski sbíral minuty na pozici šestého beka, ačkoliv prostoru dostával jen málo. Colton Dach do bojů o medaile kvůli zranění nezasáhl. Švédský kapitán Victor Stjernborg z Halifaxu odjíždí bez cenného kovu, neboť Švédsko v otevřeném utkání o bronz nakonec podlehlo USA po prodloužení 7:8. V semifinále byli Švédi několikrát blízko postupu do zápasu o titul, jenže v závěru střetnutí s Českem vyrovnal při powerplay Jiříček (Columbus), Suchánek pak vychytal v prodloužení několik vyložených příležitostí a v poslední minutě zajistil české reprezentaci výhru 2:1 Kulich (Buffalo). Na turnaji tak Švédsko končí bez medaile. Nejlepším hráčem MSJ 2022 byl podle očekávání zvolen útočník Connor Bedard, nejlepším obráncem David Jiříček a nejlepším brankářem slovenský Adam Gajan.