Jaxson Stauber při svém debutu pomohl k výhře v St. Louis

Ze šesté výhry z posledních sedmi zápasů se hokejisté Blackhawks radovali v sobotu v St. Louis. Poprvé v NHL nastoupil brankář Jaxson Stauber, se kterým Chicago podepsalo v létě smlouvu po dvou sezonách v univerzitní soutěži za Providence College, a zejména skvělými zákroky na začátku zápasu přispěl k vítězství 5:3. Deset minut čekali Hawks na svou první střelu na branku Binningtona a domácímu gólmanovi nedostatek práce vůbec neprospěl. Po přihrávce Laffertyho měl sice Dickinson snadnou úlohu, jenže i druhá střela prošla do sítě, když si oba hráči prohodili role a Lafferty v oslabení pohotově zamířil mezi Binningtonovy betony. V úvodu druhé třetiny přidali hosté další dva zásahy: nejprve pěknou přihrávku Blackwella uklidil do sítě Reese Johnson a na přesilovkou ránu Kyroua rychle odpověděl Athanasiou. Blues se sice dokázali vrátit do zápasu, když Staubera chytře zaskočil Barbashev a jedenáct minut před koncem prošla do sítě rána z hole obránce Leddyho, jenže Chicago nakonec odolalo a závěrečný nápor St. Louis odmítl z protiútoku Max Domi. „Byl to skvělý pocit, mám z toho velkou radost. Těžko se mi to popisuje slovy. Dlouho jsem o tom snil a vůbec jsem netušil, jaké to bude, ale je to úžasný pocit,“ zářil po své premiéře v NHL brankář Stauber. „Očekával jsem, že to přijde. Už dříve jsme hráli dobře, jen jsme neproměňovali šance. Nebo si je možná tolik nevytvářeli. Když si nevěříte, tak je to na zakončení znát. Jedna výhra nám pak přinesla svěží vítr a teď si to užíváme. Hrajeme jeden za druhého, společně vítězíme a to je nakažlivé,“ komentoval úspěšně období trenér Luke Richardson.