Philipp Kurashev rozhodl nájezdy proti Česku

V pondělí se domácí reprezentace utkala se Švýcarskem, které na turnaj vypravilo silnou sestavu, a nakonec prohrála v nájezdech 1:2. Stejně jako v úvodním střetnutí s Finskem se český výběr mohl opřít o brankáře Dostála (Anaheim) a další těsný zápas také nenašel vítěze ani v prodloužení. Gólů bylo znovu jako šafránu, tentokrát ale fanoušci v pražské O2 aréně viděli alespoň jeden na každé straně. Přesilovku nejprve využil Fiala (LA) a za Česko pak ke konci druhé třetiny srovnal povedenou ranou z voleje také při početní výhodě Stránský (Davos). Další šance českého týmu se neujaly, když třeba v dobré pozici minul Kubalík (Ottawa) nebo když brankář Genoni (Zug) na poslední chvíli napravil svou chybu při rozehrávce. V prodloužení měl snad největší příležitost na hokejce Philipp Kurashev, který na sebe upozornil v předchozím průběhu, když se pral s Beránkem (Karlovy Vary), jenže svou šanci neproměnil. Nakonec jej to však nemuselo mrzet, neboť v nájezdech uspěli pouze oba dřívější střelci Fiala se Stránským a Kurashev pak přesnou střelou zařídil Švýcarsku bod navíc.

Poprvé se na turnaji zapojil do hry Lukas Reichel, byl ale u německé porážky 1:6 se Švédskem a během necelých 12 minut zaznamenal -3. Radost neměli ani Američané Seth Jones (26:15) s Alexem Vlašićem (11:41), protože sice dokázali ve třetí třetině zlikvidoval tříbrankové manko a dovést zápas proti Slovensku do prodloužení, v něm ale rozhodl o vítězství slovenské reprezentace 5:4 Kelemen (Arizona/Utah).