Tevo Teräväinen se raduje po druhé brance Finska

MSJ: Teuvo Teräväinen a Robin Norell si zahrají o zlato

Domácí Švédsko porazilo v semifinále Rusko 2:1 a postoupilo do finále. Na druhý gól Švédů ze 45. minuty sice rychle odpověděl Slepyshev, Rusové ale nedokázali využít závěrečný tlak a zahrají si tak o bronz. Robin Norell, který nastoupil ve dvojici s Häggem, se do statistik nezapsal a v utkání utrpěl lehké zranění po nárazu do brankové konstrukce. Doplněno: Teuvo Teräväinen přihrál na druhý gól Finska, v 57. minutě proměnil trestné střílení a nakonec trefil od vlastní modré prázdnou branku. Finové postoupili po výhře 5:1 nad Kanadou do finále. Teräväinen se trefil poprvé na turnaji, celkem má na kontě 12 bodů (2+10) ze 6 zápasů. Finský kapitán v utkání ještě jednou ujížděl sám na Fucaleho, při zakončení ale neuspěl, kanadský gólman jej však podrazil a Finové hráli přesilovku. Po utkání byl Teräväinen vyhlášen jedním ze 3 nejlepších hráčů Finska na šampionátu.

Robin Norell se v utkání lehce zranil když po střetu se soupeřem narazil do branky