Teuvo Teräväinen, nejproduktivnější hráč juniorského šampionátu 2014

MSJ: Finsko je zlaté, Teräväinen přihrál na všechny 3 góly

Finsko porazilo v dramatickém finále pořádající Švédy 3:2, rozhodující gól vstřelil v prodloužení v 70. minutě obránce Ristolainen. Finové šli rychle do vedení a krátce po vyrovnání na 1:1 připravil Teuvo Teräväinen gól pro Mäenalanena. Švédsko pak dlouho nemohlo vyzrát na finskou obranu, nakonec ale uspělo v jedné z mnoha přesilovek a o zlatu tak muselo rozhodnout prodloužení. Teräväinen byl ve finále hodně vidět, asistoval u všech tří branek a s 15 body (2+13) v 7 zápasech je nejproduktivnějším hráčem turnaje. Po utkání byl finský kapitán vybrán do All-Stars týmu. Robin Norell si z mistrovství odveze stříbro, ve finále podal dobrý výkon, byl ale na ledě při Ristolainenově trefě.

Rasmus Ristolainen střílí po pěkné individuální akci vítězný gól finále

V utkání o bronz porazilo Rusko Kanadu 2:1 a zámořské výběry tak zůstaly bez cenného kovu. Do All-Stars týmu turnaje podle novinářů byli vybráni brankář Juuse Saros, obránci Rasmus Ristolainen a Nikita Zadorov a útočníci Filip Forsberg, Teuvo Teräväinen a Anthony Mantha. Nejlepším brankářem šampionátu je Oscar Dansk, nejlepším obráncem Ristolainen a nejlepším útočníkem Forsberg, který zároveň získal trofej pro nejužitečnějšího hráče.

Saku Mäenalanen se raduje po svém gólu na 2:1