Duncan Keith slaví se spoluhráči úvodní gól Shea Webera

Kanada přehrála na začátek Norsko 3:1

Kanada vstoupila do turnaje výhrou 3:1 proti nepříjemnému Norsku. Zámořský výběr si v tomto utkání zvykal na odlišné rozměry kluziště, jejich soupeř naopak působil svižně a těžil ze svého důrazu. Přesto Kanaďané v poklidu dokráčeli k výhře, i když její výše nevypadá zrovna přesvědčivě. Jonathan Toews nastoupil ve třetím útoku s Patrickem Sharpem a Rickem Nashem a už zvedal ruce nad hlavu, když puk po jeho teči skončil na tyčce Haugenovy branky. Duncan Keith asistoval u první branky Kanady, kterou vstřelil jeho kolega z obranné dvojice Shea Weber.

Jonathan Toews

Toews odehrál 16:15 a byl tak nejvytěžovanějším útočníkem Kanady. Vyhrál z 10 ze 14 vhazování. Nejblíže gólu byl ve druhé třetině, když parádní tečí usměrnil puk do tyčky. Sharp a po něm znovu Toews se ještě snažili dorážet, norská branka ale odolala. Sharp strávil na ledě 14:21, připsal si dvě trestné minuty a +1 při úvodním gólu Webera při ponechané výhodě.

Keith byl hodně vidět při zakládání útoku, celkem odehrál 16:39 a připsal si také +1 při gólu Webera, u kterého asistoval. Stejně jako Sharp obdržel v utkání jeden menší trest, když hasil situaci ve chvíli, kdy přišel o hokejku. Keith se Sharpem pak vytvořili obrannou dvojici ve druhé přesilovkové formaci s Getzlafem, Perrym a St. Louisem.

Na jediném gólu Norska se podílel Mathis Olimb, bývalý hráč Rockfordu. Jeho střelu v přesilovcepři vyloučení Keitha na začátku třetí části tečoval za Careyho Price Patrick Thoresen.