Jonathan Toews při vhazování

Kanada porazila Finsko 2:1pp a jde do čtvrtfinále

Ani další nedělní utkání nepřineslo mnoho branek. Kanaďané sehráli s Finskem zajímavý duel, který v prodloužení rozhodl svou druhou brankou obránce Drew Doughty. Jeho gólu sice předcházel faul Kanady, finské protesty ale nenašly o rozhodčích pochopení. Sudí ale možná upřeli Kanadě regulérní gól, když Rick Nash trefil síť branky a puk se od Tuukky Raska odrazil za čáru… Jonathan Toews odehrál 18:24, nejvíc z útočníků, a zapsal si -1 při jediné brance Finska, kterou zařídil perfektní tečí Tuomo Ruutu. V první třetině byl blízko gólu v obtížné pozici, kotouč ale do branky nedotočil. Patrick Sharp odehrál 9:47 a připravil jednu parádní šanci Kunitzovi. Duncan Keith strávil na ledě 22:29 a 3x vystřelil na Raska. Kanada postupuje do čtvrtfinále, kde se střetne s lepším z dvojice Švýcarsko, Lotyšsko. Ve čtvrtfinále na svého soupeře dále čekají také Švédsko, USA i Finsko.