Tuukka Raska a Patrick Kane

Kane smutným hrdinou, Finsko vyhrálo boj o bronz 5:0

Patrick Kane byl jednou z hlavních postav zápasu o třetí místo, když neproměnil dvě trestná střílení a medaile mu unikla. Finsko vstřelil během 11 vteřin na začátku druhé třetiny dva góly a ve třetí části pak potvrdilo svou výhru 5:0 třemi využitými přesilovkami. Američané tak nenavázali na dobrý vstup do turnaje, kdy se rychle zařadili mezi favority na zlato a ze Soči nakonec odjíždějí bez cenného kovu, když v posledních dvou zápasech nedali ani gól. Kane si během 16:29 připsal -1 a 5× vystřelil na Raska. Finský brankář uspěl při Kaneově nájezdu ve 14. minutě, ve 27. pak Kane opět z trestného střílení rozezvučel tyčku. Ve 47. minutě se už chystal skočit zpátky na led z trestné lavice, když Hietanen překonal Quicka potřetí. Kane byl pak na konci ještě jednou zbytečně vyloučen za sekání. Na turnaji končí bez gólu a bez medaile, v 6 zápasech nasbíral 4 body za asistence.

Patrick Kane při první nájezdu
Ze zisku bronzové medaile se mimo nejstaršího hráče turnaje Teemu Selänneho, který v utkání o třetí místo vstřelil dvě branky, raduje hned pět bývalých hráčů Blackhawks: třetí brankář Antti Niemi (San José) do hry nezasáhl, obránce Sami Lepistö (Yekaterinburg) nasbíral 2 body (1+1) a +5, obránce Lasse Kukkonen (Öulu) nebodoval a zapsal si +4. Útočníi Tuomo Ruutu (Carolina) a Petri Kontiola (Chelyabinsk) zaznamenali shodně 5 bodů za gól a čtyři asistence, Ruutu byl navíc nejlepším hráčem Finska ve statistice +/-, když nasbíral 6 kladných bodů (Kontiola o jeden méně). Žádný z hráčů bronzového výběru neskočil v tomto hodnocení v mínusu, jeho Aaltonen uzavřel turnaj na nule.