Anders Nilsson v utkání proti Kanadě

Panarin skóroval, Nilsson si zachytal proti Kanadě

Ve středu se do bojů na šampionátu zapojili oba zástupci Blackhawks na turnaji. Brankář Anders Nilsson dostal příležitost proti Kanadě a přestože Švédsko vedlo po první třetině už 3:0, z výhry 6:4 se nakonec radoval zámořský výběr. Kanada po tragické první části zabrala, Nilssona nejprve po zmatku překonal Ekblad, pak z trestného střílení Hall a šikovnou tečí Couturier. Švédi sice šli do přestávky opět s náskokem, jenže v poslední dvacetiminutovce prostřelili Nilssona Wiercieoch s Ennisem a do prázdné uzavřel skóre Seguin. Brankář Kazaně zlikvidoval celkem 33 střel. Artemi Panarin otevřel v 11. minutě skóre duelu mezi Ruskem a Dánskem, ve kterém Rusové zvítězili 5:2. V přesilovce zakončil kombinaci petrohradského útoku parádní ranou z první z levého křídla. V utkání odehrál 12:47 a připsal si tři střelecké pokusy.

Artemi Panarin se raduje se spoluhráči z gólu na 1:0