Rusko LK Panarin 10 5 5 10 4 4 1 0 0 23 21,7
Tým Post Jméno Z Min V P R GO GP S Z% ČK
Švédsko B Nilsson 3 155 1 2 7 2,73 69 89,9 0

Artemi Panarin získal na šampionátu stříbro

Kanada zvítězila ve finále proti Rusku jednoznačně 6:1, když svého soupeře přehrála hlavně ve druhé třetině. Kanaďané získali zlato po osmi letech a na turnaji v Praze a Ostravě zůstali bez porážky. Artemi Panarin odehrál 11:17 a do statistik si připsal jen jeden záporný bod v hodnocení účasti na ledě. Na šampionátu tak skončil s 10 body (5+5) na 15. příčce mezi nejproduktivnějšími hráči a zároveň získal ocenění pro jednoho ze tří nejlepších hokejistů Ruska na turnaji. Společně s Panarinem byli vybráni brankář Bobrovsky a útočník Kulemin. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen Jágr, v All-Stars se pak vedle něj objevili Hellebuyck, Burns, Ekman-Larsson, Hall a Spezza. Bronzové medaile získali po výhře 3:0 nad Českou Republikou hokejisté USA, v jejichž sestavě se představili také Jeremy Morin a Ben Smith.

Artemi Panarin si zahraje finále MS

Ačkoliv Artemi Panarin nebodoval ani ve 2. vyřazovací zápase, Rusko porazilo USA 4:0 a postoupilo do finále. Posila Blackhawks pro příští sezonu tak má jistou medaili z MS 2015 v České republice. Panarin odehrál 14:36 a zaznamenal 1 střelu na branku. Samotný zápas mezi Ruskem a USA byl dlouho bezbrankový a vítězný gól zaznamenal až ve 48. minutě Mozyakin. Rusko pak přidalo po 3 minutách gól z hole Ovechkina po chybné rozehrávce USA. V 56. minutě navíc další branku dal Shipachyov a do prázdné branky završil skóre na 4:0 Malkin.

Anders Nilsson při rozhodující brance čtvrtfinálového utkání

Rusové postupují po výhře 5:3 do semifinále s USA

V souboji dvou chicagských zástupců na turnaji bylo úspěšnější Rusko Artemiho Panarina. Ten sice poprvé na turnaji nebodoval, jeho tým ale čtvrtfinále zvládl lépe než Švédsko a postoupil do bojů o medaile. Panarin odehrál 14:32 a do statistik si zapsal -1 a dvě trestné minuty. Rusko získalo na začátku druhé třetiny třígólový náskok a do švédské branky se postavil náhradník Anders Nilsson. Celkem si připsal 14 zásahů a své spoluhráče podpořil při cestě za vyrovnáním, jenže z toho se Švédi radovali jen chvíli. Pouhých 26 vteřin po gólu na 3:3 překonal Nilssona Malkin, když si puk z jeho hole srazil do branky vlastní obránce. Švédsko pak inkasovalo ještě jednou v závěrečné powerplay a po porážce 5:3 medaili v Praze nezíská. Rusko si v semifinále zopakuje souboj z ostravské skupiny proti USA.

Artemi Panarin

Panarin se opět trefil, Rusko se střetne se Švédskem

Artemi Panarin vstřelil svou pátou branku na turnaji a s 10 body se po skončení bojů ve skupinách dělí o páté místo mezi nejproduktivnějšími hráči šampionátu. Panarin v 55. minutě získal z dorážky Rusku vedení, Finsko ale v přímém souboji o druhou příčku v ostravské skupině brzy srovnalo a nakonec rozhodlo o své výhře 3:2 v nájezdech. V nich jel Panarin jako první z Rusů, Rinne ale jeho střelu na lapačku chytil. V páté sérii proměnil Donskoi a Panarina v jeho druhém pokusu vychytal opět Rinne. Rusko tak zůstává v Ostravě a ve čtvrtfinále se střetne se Švédskem, druhým nejlepším mužstvem z pražské skupiny A.

Artemi Panarin v prodloužení snížil slovenské naděje

Artemi Panarin v prodloužení prostřelil přes obránce Jurčinu slovenského gólmana Hudáčka, který na šampionátu v neděli debutoval, a rozhodl tak o výhře Ruska 3:2. Rusové ztrácí po šesti zápasech ve skupině B na vedoucí USA jeden bod, Slovensko má právě před duelem se Spojenými státy do čtvrtfinále daleko. Na čtvrté Bělorusko mu chybí dva body a jeho soupeře ještě čekají utkání s Finskem a Norskem, Slováci tak musí svůj poslední zápas ve skupině bezpodmínečně vyhrát a doufat v běloruské zaváhání. Aktivní Panarin byl proti Slovensku hodně vidět, dvakrát pálil na Hudáčkovu branku z nebezpečných pozic a několikrát pěkně kličkoval v útočném pásmu. Na kontě má nyní po šesti zápasech 9 bodů za čtyři zásahy a pět asistencí.

Panarin opět bodoval, Rusko porazilo Bělorusy 7:0

Artemi Panarin se v sobotu podílel brankou a asistencí na vysoké výhře Ruska nad Běloruskem 7:0. Panarin nejprve našel přesnou přihrávkou v přesilovce Shipachyova a ten ve 30. minutě vyhnal brankáře Lalanda na střídačku. O pár minut později se po pěkné útočné akci prosadil bekhendem a přivítal tak nového gólmana Brikuna na hřišti. Po pěti odehraných zápasech má Panarin na kontě 8 bodů za 3 trefy a 5 asistencí a dělí se tak o třetí místo mezi nejproduktivnějšími hráči na šampionátu.

Anders Nilsson v utkání proti Kanadě

Panarin skóroval, Nilsson si zachytal proti Kanadě

Ve středu se do bojů na šampionátu zapojili oba zástupci Blackhawks na turnaji. Brankář Anders Nilsson dostal příležitost proti Kanadě a přestože Švédsko vedlo po první třetině už 3:0, z výhry 6:4 se nakonec radoval zámořský výběr. Kanada po tragické první části zabrala, Nilssona nejprve po zmatku překonal Ekblad, pak z trestného střílení Hall a šikovnou tečí Couturier. Švédi sice šli do přestávky opět s náskokem, jenže v poslední dvacetiminutovce prostřelili Nilssona Wiercieoch s Ennisem a do prázdné uzavřel skóre Seguin. Brankář Kazaně zlikvidoval celkem 33 střel. Artemi Panarin otevřel v 11. minutě skóre duelu mezi Ruskem a Dánskem, ve kterém Rusové zvítězili 5:2. V přesilovce zakončil kombinaci petrohradského útoku parádní ranou z první z levého křídla. V utkání odehrál 12:47 a připsal si tři střelecké pokusy. ➜ Více

Artemi Panarin opět bodoval

Nová akvizice Chicaga Blackhawks, Artemi Panarin, bodovala i ve 3. zápase Ruska na Mistrovství světa. Panarin si připsal asistenci u gólu Antona Belov, kterým Rusko ve 24. minutě vyrovnalo stav utkání s USA na 1:1. Rusku to ovšem na bodový zisk nakonec nestačilo, když prohrálo 2:4. Panarin má ve 3 utkáních na kontě celkem 5 bodů (1+4).

Anders Nilsson při utkání proti Rakousku

Panarin přihrál na tři góly, Nilsson vychytal výhru

Artemi Panarin přihrál svým spoluhráčům z petrohradského útoku na tři branky, jednou se trefil Shipachyov (1+2) a dvě trefy přidal Dadonov (2+2). Produktivní a osvědčená spolupráce ze SKA přinesla při výhře nad Slovinskem 5:3 celkem 10 bodů. Panarin si dále připsal +2 a tři střelecké pokusy. Anders Nilsson dostal příležitost v brance Švédska při utkání s Rakouskem, jedním z outsiderů turnaje. O čisté konto přišel gólman Kazaně až v 54. minutě, když nedosáhl na střelu Heinricha. Na vítězství Tre Kronor 6:1 se Nilsson podílel 17 úspěšnými zápasy a po utkání si splnil další povinnost – měření výstroje.

Panarin přispěl gólem k výhře Ruska nad Norskem 6:2

Artemi Panarin vstřelil ve 35. minutě pěkný gól a uzavřel tak skóre zápasu mezi Ruskem a Norskem na 6:2. Rusové vstoupili do turnaje parádně, už ve 4. minutě vedli o dvě branky a do přestávky šli s náskokem 4:0. Bývalý hráč Rockfordu Mathis Olimb pak sice přihrál na dvě trefy Norů, víc už ale seveřané utkání zdramatizovat nedokázali. Panarin v duelu odehrál 19:16, byl čtvrtým nejvytíženějším hráčem svého celku a celkem pětkrát vystřelil na branku Norska. Švédsko v souboji s Českou republikou ztratilo dvoubrankové vedení a zápas nakonec zachránilo až gólem v poslední minutě. O své výhře 6:5 pak Švédi rozhodli v nájezdech. Anders Nilsson se do branky nedostal, na druhé straně se představil bývalý hráč IceHogs Alexander Salák. Žádný z pětice bývalých hráčů Chicaga v utkání mezi USA a Finskem nebodoval, Spojené státy zvítězily 5:1. ➜ Více

Anders Nilsson v dresu NY Islanders

V pátek začíná Mistrovství světa, Chicago zastupuje Nilsson

Blackhawks ještě oficiálně nezveřejnili podpis smlouvy s útočníkem Petrohradu Artemy Panariem a tak je zatím jediným zástupcem klubu na letošním šampionátu švédský brankář Anders Nilsson. Pětadvacetiletý gólman Kazaně, jehož zámořská práva získalo Chicago před sezonou z Islanders při výměně Nicka Leddyho, má za sebou velmi povedenou sezonu a v playoff přispěl šesti vychytanými nulami k postupu do finále. Podle předpokladů by měl být na turnaji dvojkou za Enrothem z Buffala. V Praze a Ostravě se dále představí desítka bývalých hráčů Blackhawks a několik dalších hokejistů, kteří nastupovali na farmách v Norfolku a Rockfordu nebo se na zkoušku zúčastnili kempu nadějí. Úplně bez vazeb je Chicago pouze u dvou letošní nováčků, týmů Rakouska a Slovinska. ➜ Více