Anders Nilsson při rozhodující brance čtvrtfinálového utkání

Rusové postupují po výhře 5:3 do semifinále s USA

V souboji dvou chicagských zástupců na turnaji bylo úspěšnější Rusko Artemiho Panarina. Ten sice poprvé na turnaji nebodoval, jeho tým ale čtvrtfinále zvládl lépe než Švédsko a postoupil do bojů o medaile. Panarin odehrál 14:32 a do statistik si zapsal -1 a dvě trestné minuty. Rusko získalo na začátku druhé třetiny třígólový náskok a do švédské branky se postavil náhradník Anders Nilsson. Celkem si připsal 14 zásahů a své spoluhráče podpořil při cestě za vyrovnáním, jenže z toho se Švédi radovali jen chvíli. Pouhých 26 vteřin po gólu na 3:3 překonal Nilssona Malkin, když si puk z jeho hole srazil do branky vlastní obránce. Švédsko pak inkasovalo ještě jednou v závěrečné powerplay a po porážce 5:3 medaili v Praze nezíská. Rusko si v semifinále zopakuje souboj z ostravské skupiny proti USA.