Chicago bude na draftu vybírat ze 3. místa
Blackhawks jsou jedním z vítězů losování o konečné pořadí v 1. kole letošního draftu. Jako jeden z nejlepších týmů, které se do playoff neprobojovaly, mělo Chicago pouze 2,5% šanci na zisk 1. příčky, v loterii ale i tak poskočilo ze 12. na 3. místo (8,5 %). Jako první bude volit New Jersey (stejně jako v roce 2017 – Hischier) a na druhé místo postoupili Rangers. Colorado, které mělo na první volbu největší naději (výběr dostalo od Ottawy při trejdu Duchena), spadlo na 4. pozici. Chicago v minulosti vybíralo na 3. místě pětkrát a zatímco s Camem Barkerem (2003) a Terry Cafferym (1966) jim to nevyšlo, Jonathan Toews (2006), Denis Savard (1980) a Eddie Olczyk (1984) patří mezi klubové legendy. Jedničkou draftu by měl být americký útočník Jack Hughes a dvojkou finský střelec Kaapo Kakko. Na třetím místě mají Blackhawks řadu možností: k dispozici budou ruský talent Podkolzin, urostlí kanadští centři Cozens s Dachem, produktivní obránce Byram nebo několik útočníků amerického národního týmu: Turcotte, Zegras, Boldy či Caufield. „Vždycky doufáte, že se něco takového podaří. Nikdy nevíte, ale stalo se a mám z toho velkou radost. Když otočili kartu na 12. místě a byla to Minnesota, věděl jsem, že jsme nejhůř třetí. Věříte sice v 1. příčku, ale i tak mám pocit, že jsme vyhráli. Hodně hráčů jsem letos viděl na vlastní oči a jsem přesvědčený, že na 3. místě získáme někoho výjimečného,“ vyjádřil se GM Stan Bowman.
Nejnovější příspěvky v diskuzi
MS 2026
Canes i Vegas jsou jedny z nejlip fungujicich tymu, kazdej teda funguje jinak. Vegas jsou extremne agresivni a cynicti, Canes maji svuj specificky system a ani jeden tym tam nepotreboval jednicky draftu a udajne generacni talenty, i kdyz Canes tam maji svoje vysoke picky z minulosti.
Spis bych to pral…
Jak sleduju finale NHL, tak par postrehu. Historie Vegas, to je neco neuveritelneho. Pokud se bavime o praci GM, tak prave tohle je spickovy vykon. Vegas umi sehnat posilu a zapracovat ji do systemu. Neuveritelne. Bez vysokych draftu, pri vstupu do NHL poskladali tym z nechtenych hracu....kloboucek.
CAR - Hall…
Doufam, ze se zacnou nasi juniori prosazovat v NHL, zatim to moc nevypada.
https://www.hokej.cz/nestrasil-o-planu-chicaga-a-intenzite-ncaa-chci-si-zaslouzit-i-ms-dospelych/5096623
Nenadelas nic, organizace je zalita sluncem, uspesny GM prodlouzil a cekame az si nas SC najde :)
Kaiser za Ušáky uz ani nehraje a mimo sestavu. Popravde jsem hodne zvedavej jak si ta skvadra vysokych draft picku v obrane povede dalsi rok.
Pro Del Mastra podle me neni misto, Rinzel a Levshyunov prvni sezona bolava, v podstate jedinej, kdo udelal opravdu progres je Crevier. Opravdu by to…