ZOH

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
Mirek napsal

Německo ve finále, no to je šílený. Kdo by to byl řekl, že si Ehrhoff zahraje finále Světového poháru a o chvíli později taky finále Olympiády…

Češi klasika, slušná práce, výborný gólman, ale v útoku často bezzubý a těch několik slibnejch šancí zahodili. Růžička to měl v přesilovce na lopatě, tohle jindy spolehlivě proměňuje. Škoda, že jinak moc nevymysleli, ale bohužel to není novinka, jen dobrej výkon na Rusáky nestačí a něco tomu prostě schází. Zítra Kanada, to je oříšek, ale snad z toho ta medaile bude!

Mirek napsal

Jj, s rozhodčíma je to složitý, chybu sem nebo chybu tam, to moc vnímat nejde, ale když je těch chyb víc a v rychlým sledu, tak to člověka ovlivní. A s tou střelou do hrudi tam byla dneska jedna situace, kdy to měl Nakládal krásně v dobrý pozici, ale Zapolski si zase hodně vyjel a to chtělo spíš naznačit a pak mezi betony. Místo toho ho trefil právě do hrudi :)

Říkal jsem si, že v obraně asi nešlo moc vybrat jinak, ale několik útočníků bych vyměnil. Jenže ono není moc z čeho je nahradit. Doufám, že na MS dostanou šanci někteří noví a mladší hráči. Stejně mi to nedalo a přemýšlel jsem nad tím, jestli by se Kovář chytil na centru vedle Kanea. Několikrát se mluvilo o tom, že o něj Hawks měli zájem. Není to zrovna super bruslař, ale to nebyl ani Handzuš. A není to moc obranář, proti větším a silnějším hráčům by měl míň prostoru než v Rusku, kde mu to sice letos tolik nelepí, ale jinak hrával výborně. S Kanem by si určitě vyhověl, navíc je to pravák a kdyby se jim povedlo najít rychlý levý křídlo na černou práci, tak by to mohlo fungovat asi i za dobrý peníze. Anebo taky ne…

Stejně tak jsem si loni říkal, že by se mi Francouz líbil jako dvojka za Crowem, ale už je to pryč…

Neč napsal

Zápasy vcelku pěkný, z pohledu českého fanouška jsem rád, že hráči z NHL na olympiádu nejeli, jinak by jsme asi moc šanci, dostat se přes čtvrtfinále, neměli. Rozhodčí jsou celkově na turnaji dost nevyrovnaný, ale je to těžký, když to píská pokaždé rozhodčí z jiný země, kde to posuzování nemusí být vždycky úplně stejný. Osobně tohle brečení nemám moc rád a ještě víc nemám rád, když brečí komentátor, protože to pak ovlivní strašně moc lidí... A Záruba už většinou v pátý minutě říká: "Neradi se stěžujeme na rozhodčí ale.... " a už jede :) Jinak ten hokej je vidět, že to nejsou ti top hráči, nahrávky za paty, složitá rozehrávka, skoro nikdo nepřejde jeden na jednoho, vyložených šancí minimálně u našeho týmu minimum a když už někdo je v nějaký lepší střelecký pozici, tak v drtivý většině trefí gólmama fo hrudi. Ale je fakt že za ty nervy a případnou radost z postupu se vyplatí si na to ráno přivstat. Rusáci budou ale hodně těžkej oříšek.

Mirek napsal

Tak co na to říkáte? Přesilovka na konci a nájezdy byly velký nervy, ale povedlo se, oslabení jsme ubránili hezky a Francouz byl výbornej. Škoda, že je druhý gól tolik srazil, předtím hráli dobře. Potom už mi až do konce přišlo, že sice hrajeme víc na puku, ale Američani byli nebezpečnější. Trochu se mi zdálo, že jak Zapolski často vyjížděl z branky, tak jsme hodně akcí překombinovali do ztracena. Trest pro Mozíka určitě správný, ale několikrát se mělo pískat na druhý straně, třeba při podražení Kundrátka, který neměl hokejku. Ale už je to zahraný, teď se můžeme těšit na Rusko a zápasy o medaile. Uff!