DRAFT 2024

Pro psaní příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit
mtrojanlegacy napsal

Nejlepší volný hráč kterého chci vidět zpět je náš Patrick Kane. Podle mě to není úplně bez šance. Při návratu do UC v dresu nenáviděného red wings vzbudil i tak obrovské ovace. Příběh návratu naši troufnu si říct největší legendy která pozvedne mladé prospekty a pomůže jim v dalším kroku v jejich kariéře zároveň by společně s 98 vytvořil obávanou dvojici by se skvěle prodával cele NHL. Nevěřím tomu ze Perry, Hall, Foligno mohli dat týmu více než muže Kane. Jediný problém je ze nejsme Stanley cup contender a to tak ještě 2,3 možná 4 roky nebudeme (možná) Minimálně by překonal všechny hawks all time rekordy a kdo ví třeba si to sedne dřív než bychom čekali a za 2 sezóny můžeme být úplně jinde to proste nevíme. Každopádně bych ho bral všemi 10 zpátky.

Neč napsal

Aktuálně to je tak, že máme 13,5% šanci na první místo, 14,1% na druhé místo, 30,7% na třetí místo a 41,7% na čtvrté místo. Já osobně jsem rád, že zítra končí sezona a upřímně doufám, že se tentokrát pokusíme posílit na pozici brankáře a zkusíme přivést kvalitní hráče ve středních letech. Aby příští sezona nebyla zase jen o tom draftovat vysoko, ale aby tam byl posun ve výkonech a nějaký tlak na výsledky a nebudouvala se dále mentalita že prohrávat je v pořádku. Prostor máme 40M, ale je otázkou, jestli vedení bude chtít strop naplnit, osobně si myslím, že si spíš nechají manévrovací prostor. Ale aktuálně nám končí Johnson, Blackwell, Tinordi, Megna a Zaitsev plus nepočítám, že tu zůstanou všichni chránění hráči, takže bude potřeba sehnat 3 obránce a zhruba pět útočníků z čehož alespoň 2 by měli být do TOP6, na trhu ale letos žádné velké ryby nebudou, je tam Reinhart, Guenzel Bertuzzi, Teravainen, Tarasenko, Lindholm, z obránců pak třeba Skjei nebo Klingberg, takže žádná velká sláva. Tak uvidíme jakým směrem se vydáme...

Mirek napsal

Ano, loterie by měla být 6. nebo 7. května a Chicago má teď jistotu, že skončí na 31. pozici, takže 13,5 % šance na první místo. Poslední bude San José. Pravidla zůstávají stejná jako loni, takže dvě losování = dva vítězné týmy, které se mohou posunout max. o 10 míst. Jeden tým může vyhrát max. dvakrát během pěti let, takže Hawks jsou pořád ve hře o první příčku.

Loni poskočili ze třetího místa na první a letos mají šance pro loterii takhle:

#1 – 13,5 %
#2 – 14,1 %
#3 – 30,7 %
#4 – 41,7 %

Na draftu bude Chicago tedy volit nejhůř ze čtvrtýho místa a v dalších kolech jako druhý. Letos mají Hawks v 1. kole ještě volbu z Tampy, ve 2. kole mají navíc volby z LA a z Vancouveru a ve 3. kole z Ottawy.

Jedničkou bude útočník Macklin Celebrini a pak je možností víc: útočníci Ivan Demidov z Petrohradu, Cayden Lindström z Medicine Hat, Berkly Catton ze Spokane, střelec Cole Eiserman a hlavně obránci, Artyom Levshunov z Michigan State, obr Anton Silayev z Novgorodu, Sam Dickinson, Zayne Parekh nebo Zeev Buium. Českou jedničkou by měl být obránce Adam Jiříček někde v půlce prvního kola. Pak jsou tam Adam Jecho, Tomáš Galvas, Dominik Badinka aj.