Hlavní Hebert, LaRue
Čároví Devorski, Gibbs
Michal Rozsíval po svém prvním gólu v sezoně

Brandon Saad zařídil v závěru výhru nad Montréalem

Chicago vstoupilo do zápasu se soupeřem z Original Six dobře, už ve třetí minutě se poprvé v sezoně trefil Michal Rozsíval a Nordström trefil tyčku. Na gól Smitha odpověděli Canadiens hned v zápětí a z dvoubrankového náskoku se tak domácí dlouho netěšili. Po přestávce pochytal Price několik skvělých šancí Blackhawks a udržel svůj tým ve hře, což se později ukázalo jako pro vývoj zápasu důležité. Ještě ve druhé části totiž Montréal po ráně Gonchara a přesilovkové pumelici Subbana otočil na 3:2. Hawks inkasovali v oslabení poprvé po šesti zápasech. Ve třetí třetině Chicago brzy srovnalo, početní výhodu využil na brankovišti kapitán Toews. Oba týmy měly ve zbytku zápasu šance a na prodloužení už nakonec nedošlo. Hawks měli trochu štěstí při dobré střele Habs a pak udeřilo na druhé straně, když Saad uklidil do odkryté branky ideálně odražený kotouč.

Jonathan Toews střílí gól na 3:3

Podobně jako v prvním letošním souboji zachytal výborně brankář Canadiens Carey Price, Montréal podržel hlavně na začátku druhé třetiny, kdy hráli Blackhawks přesilovku 5 na 3. V krátkém brejku si na něj nepřišel Krüger, dvakrát mu pomohla tyčka a ve výborné pozici přestřelil Kane. Antti Raanta sice nedosáhl na rány Gonchara a Subbana, stejně jako v minulém duelu na něj šlo 41 střel a připsal si tak řadu dobrých zákroků. V brejku vychytal jak Prusta, tak později Sekáče a i jemu pomohla alespoň v jednom případě branková konstrukce.

Blackhawks hráli ze začátku, s vědomím brzkého náskoku po pěkné trefě Rozsívala, v útočné třetině zbytečně složitě, hosté zlepšili pohyb a postupně získávali více ze hry. Za svou snahu byly odměněni gólově a po zásahu Subbana na konci druhé části otočili skóre, i když předchozí vyloučení Kanea bylo hodně smolné. Po přestávce pomohla Chicagu přesilovka při vyloučení Emelina, k vyrovnání ale došlo až o chvilku později, když na trestné lavici seděl Subban. V otevřeném závěru byli šťastnější domácí, Saad byl ve správnou chvíli na vhodném místě a zajistil Blackhawks oba body.

Ben Smith zvyšuje na 2:0

„Snažíme se hrát koncentrovaně po celý zápas, jedině tak budeme vyhrávat. Před třetí třetinou jsme se srovnali a pořádně připravili, přesilovka nás nakopla a pak už to šlo,“ pověděl střelec rozhodující branky Brandon Saad. „Tohle úplně nechceme, abychom museli ve třetí třetině otáčet skóre, ale daří se nám vyhrávat a to je hlavní,“ říká Ben Smith po 8 vítězství z posledních 9 zápasů. „Z toho máme radost. Určitě je třeba, abychom zapracovali na druhých třetinách a hráli naplno po celý zápas. Ale vždycky potěší, když utkání dokážete ve třetí třetině zlomit na svou stranu.“

„Odvedli jsme dobrou práci na tom, abychom tu mohli vyhrát. Vyrovnaný zápas na ledě takhle dobrého týmu, to musíme dotáhnout k vítězství,“ vyjádřil se útočník Canadiens Brendan Gallagher. „Prohrávali jsme 2:0, i když jsme v tu chvíli hráli docela dobře. Nevzdali jsme se a dokázali se vrátit do utkání, měli jsme pak náskok, jenže ve třetí třetině jsme o něj přišli a vyhráli oni.“

Blackhawks před zápasem ocenili památku Jeana Beliveaua, jednoho z nejlepších hráčů historie NHL a ikony Montréalu Canadiens. O první reklamní přestávce pak ocenili komentátora Pata Foleyho, který byl letos uveden do Hokejové síně slávy. Diváci navíc při příchodu do haly dostali tradiční Foleyho figurku.