USA O Jones 7 1 3 4 0 1 1 0 1 11 9,1
Švýcarsko C Kurashev 7 1 3 4 0 2 0 0 0 11 9,1
USA PK Lafferty 7 1 1 2 4 3 0 0 0 8 12,5

Švýcarsko vyhrálo skupinu a ve čtvrtfinále jde na USA

Švýcarsko s Philippem Kurashevem ztratilo ve skupině A jediný bod za úterní výhru nad Německem 4:3 po nájezdech a z prvního místa jde ve čtvrtfinále na reprezentaci USA. Kurashev v sedmi zápasech přispěl 4 body za gól a tři asistence. Američané prohráli v pondělí těsný zápas s českým týmem 0:1 a Seth Jones, který strávil na ledě přes 30 minut, neproměnil dvě slibné příležitosti zblízka na zadní tyčce. Úterní výhra 4:2 nad Norskem, ke které pomohl Sam Lafferty bodem za přihrávku, už na čtvrtém místě USA před čtvrtfinále nic nezměnila. Lukas Reichel bodoval i ve třetím utkání po svém příjezdu z Rockfordu a Německu bod z duelu se Švýcarskem zajistil druhé místo ve skupině. Ve čtvrtfinále se Němci potkají s českou reprezentací. Švédsko s Erikem Gustafssonem, který si v sedmi zápasech připsal 6 bodů za asistence, porazilo v úterý těsně 1:0 Lotyšsko, ve skupině B ale končí na druhé příčce za domácím Finskem a ve čtvrtfinále vyzve Kanadu.

Lukas Reichel při svém gólu na 5:0

Lukas Reichel zářil při výhře Německa nad Itálií 9:4

Lukas Reichel posílil Německo na MS a hned ve svém prvním utkání v Helsinkách byl hodně vidět. Na výhře svého týmu 9:4 nad Itálií se podílel gólem a dvěma asistencemi a byl vyhlášen nejlepším německým hráčem v tomto střetnutí. Po 25 minutách hry využil Reichel přesilovku, když na brankovišti snadno usměrnil pěknou přihrávkou Noebelse, a zvyšoval tím už na 5:0. Jeho branka byla nakonec vítězná, o výsledku utkání sice nebylo pochyb, ke konci ale Italové několika zásahy zmírnili konečné skóre. Po pěti zápasech má Německo 12 bodů a v tabulce skupiny A je na třetím místě, neboť Kanada se Švýcarskem mají při stejném počtu bodů zápas k dobru. Reichel, jehož si Chicago vybralo v 1. kole draftu 2020 a který před pár dny oslavil 20. narozeniny, letos v 11 utkáních debutoval v NHL (0+1), většinu sezony ale strávil v AHL, kde byl nejproduktivnějším hráčem Rockfordu (21+36 v 56 zápasech a dvě branky v pěti utkáních playoff). Na MS dospělých se představil už loni v Rize a v 9 střetnutích tehdy nasbíral 6 bodů (2+4). Více

Lafferty a Seth Jones gólově přispěli k výhře nad Lotyšskem

Američané zahájili MS ve Finsku výhrou nad Lotyšskem 4:1. Kapitán Seth Jones k tomu přispěl gólem v přesilovce, který byl nakonec vítězný, a jednou přihrávkou. Spolu se Schmidtem (Winnipeg) byl Jones nejvytíženějším hráčem reprezentace USA, když na ledě strávil 23:39. Mezi střelce se zapsal také Sam Lafferty, který pěknou brankou krátce po začátku druhé třetiny zvyšoval už na 4:0. Během 16 minut na ledě zaznamenal tři střelecké pokusy. Caleb Jones si v přípravném utkání zranil zápěstí a odcestoval k vyšetření do Chicaga. Na turnaji se tedy nakonec nepředstaví. Erik Gustafsson s Philipem Kurashevem odehrají svá první utkání na letošním MS v sobotu.