Alex DeBrincat na draftu
Alex DeBrincat na draftu

V Chicagu proběhne Kemp nadějí

V neděli začne v Chicagu tradiční Kemp nadějí, na němž se poprvé představí hokejisté, které si Blackhawks vybrali na posledním draftu. Kempu se zúčastní celkem 66 hráčů, rozdělených do tří skupin. Týmy A a B se od pondělí do středy utkají třikrát v modelových zápasech, zatímco tým C, na jehož soupisce je většina hráčů, kteří již mají nějakou profesionální zkušenost z Evropy nebo AHL, bude na ledě pouze trénovat. Ve čtvrtek jsou v plánu tréninky zvlášť obránců a útočníků a v pátek pak kemp zakončí poslední modelový zápas. Z letos draftovaných hráčů schází jen útočník Artur Kayumov z Yaroslavle, kromě Alexe DeBrincata a Chada Kryse se fanoušci mohou těšit třeba na Nicka Schmaltze, Tylera Motteho, Vince Hinostrozu, Ryana Hartmana, Michala Kempného, Gustava Forslinga, Joniho Tuulolu, Grahama Knotta nebo Radovana Bondru.

Kempu se zúčastní celkem 24 hráčů, kteří Blackhawks nepatří a do Chicaga byli pozváni na zkoušku. Útočník Daniil Mirovanov (18) z Acadie-Bathurst (QMJHL) na letošním draftu neuspěl, v playoff ale navázal na solidní sezonu (22+20 v 64 zápasech) a nastřílel šest branek v pěti utkáních. Na draftu čekal marně také útočník James Sanchez (18) z americké reprezentace do 18 let (9+9 v 64 střetnutích), který jde na podzim na University of Michigan. Odtud si Hawks pozvali chicagského rodáka Sama Piazzu (22) a ten se v obraně týmu A sejde třeba s evropskou dvojicí Johan Ivarsson (21, Malmö) a Yannick Rathgeb (20, Fribourg-Gottéron).

V týmu B pak najdeme švédského rychlíka Markuse Ljungha (25), spoluhráče Norella a Presse z Djurgårdenu, který loni v SHL nasbíral 36 bodů (13+23) ve 48 zápasech a vysloužil si pozvánku do švédského národního mužstva. V obraně týmu B nastoupí Neal Pionk (20) z University of Minnesota-Duluth, nejlepší obránce předloňské sezony v USHL, nebo Jimmy Schuldt (21), letošní vítěz NCHC se St. Cloud State University (10+16 v 41 utkáních). Do branky se postaví Connor Lacouvee (22) z Boston University, loňského vítěze Hockey East, nebo Shane Starrett z Air Force Academy, starší bratr Beaua Starretta, jehož si Chicago vybralo ve 3. kole draftu 2014.

V týmu C bude bojovat o šanci pravé křídlo Trevor Mingoia (2014), který před rokem získal titul v NCAA s Providence College. V minulé sezoně ve 36 zápasech vstřelil 14 branek, na 23 přihrál, a ve čtyřech utkáních si vyzkoušel AHL v dresu Albany Devils. V obraně najdeme kromě Kempného a čtyřčlenné švédské party dvojici Bělorusů. Roman Dyukov (20) vybojoval domácí titul s Yuností Minsk a zúčastnil se pak mistrovství světa v Moskvě a Petrohradu. Nikita Ustinenko (21) se na šampionátu představil už podruhé, ani on ale nebodoval. V 17 zápasech debutoval v sestavě Dinama Minsk v KHL, kde by měl působit i v následujícím ročníku, také zde však vyšel bodově naprázdno.

 • Radovan Bondra

  Bondra SVK

  25 let, Levé křídlo
  0 gólů a 0 asistencí
 • Alex DeBrincat

  DeBrincat USA

  24 let, Levé křídlo
  Chicago v této sezoně:
  41 gólů a 37 asistencí
 • Artur Kayumov

  Kayumov RUS

  24 let, Levé křídlo
  Lokomotiv Yaroslavl (MHL)
  Draft 2016, 50. celkem
 • Joni Tuulola

  Tuulola FIN

  26 let, Obránce
  0 gólů a 0 asistencí
 • Gustav Forsling

  Forsling SWE

  26 let, Obránce
  Členem klubu:
 • Ryan Hartman

  Hartman USA

  27 let, Pravé křídlo
  Členem klubu:
 • Vincent Hinostroza

  Hinostroza USA

  28 let, Pravé křídlo
  Členem klubu:
 • Michal Kempný

  Kempný CZE

  31 let, Obránce
  Členem klubu:
 • Graham Knott

  Knott CAN

  25 let, Střední útočník
  Členem klubu:
 • Chad Krys

  Krys USA

  24 let, Obránce
  Členem klubu:
 • Tyler Motte

  Motte USA

  27 let, Střední útočník
  Členem klubu:
 • Nick Schmaltz

  Schmaltz USA

  26 let, Střední útočník
  Členem klubu: