Klubové ceny Rockfordu 2021-22

Před posledním utkáním základní části IceHogs zveřejnili klubové ceny Rockfordu pro letošní rok. Nejužitečnějšími hráči byli vyhlášeni Dylan McLaughlin a Arvid Soderblom, nejlepším nováčkem Lukas Reichel, nejlepším obráncem Ian Mitchell, neopěvovaným hrdinou Josiah Slavin, největším drsňákem Garrett Mitchell a hráčem s největším zlepšením Michal Teplý. Mužem roku byl vyhlášen hlavní kustod Russ Holden. Více

Regula se trefil poprvé v NHL, Hawks prohráli s Calgary

V dohrávce odloženého utkání s Calgary neměli Blackhawks vůbec dobrý začátek. Už po 22 vteřinách skončila v domácí síti sražená střela Hanifina a když se v 7. minutě pohodlně trefil Gaudreau po projížďce útočnou třetinou, zdálo se, že na body proti nejlepšímu týmu Pacifické divize Chicago skutečně pomýšlet nemůže. Jenže domácí zabrali a zápas dokázali alespoň trochu zdramatizovat, přestože nakonec odešli poraženi. Brzy snížil přesnou ranou Tyler Johnson a přestože do přestávky vrátil Flames dvoubrankový náskok dokonalou tečí Coleman, Hawks se znovu dostali do hry poté, kdy se trefil od modré čáry obránce Alec Regula. Pro mladého hokejistu to byla první branka v NHL, když svou nepříliš nebezpečnou střelou zaskočil jinak velmi jistě chystajícího Markstroma. Gólman Calgary už pak další gól neinkasoval (v oslabení měl třeba slibnou šanci Katchouk) a protože dobré zákroky předváděl i Kevin Lankinen a Chicago několikrát v těžkých chvílích podržel, zůstalo Flames jednobrankové vedení až do konce, kdy jej dvěma zásahy při powerplay navýšili na konečných 2:5. „Naše nasazení bylo v pořádku. V první třetině jsme byli ospalí a dva góly jsme jim nechali, ale myslím, že pak už to bylo z naší strany dobré. Góly do prázdné branky výsledek zkreslují, skóre 5:2 hře úplně neodpovídá,“ zhodnotil trenér Derek King a uvedl, že na třízápasový výjezd do Kalifornie s týmem neodcestují útočníci Entwistle, který si v utkání poranil rameno, a Reichel, který by se měl vrátit do Rockfordu.

Brandon Hagel (© Jonathan Daniel/Getty Images)

Hagel vyměněn do Tampy za dvě 1. kola, Raddyshe a Katchouka

Blackhawks vyměnili pár dní před uzávěrkou přestupů útočníka Brandona Hagela (23) do Tampy Bay. Lightning zároveň získali dvě volby ve 4. kole draftu (2022 a 2024), zatímco Chicago bude místo Tampy vybírat v 1. kole draftu v letech 2023 a 2024. Pokud by byly zmíněné volby Lightning v první desítce draftu, posunou se o další rok. Blackhawks vedle toho posílí útočníci Boris Katchouk (23) a Taylor Raddysh (24). Na oba Tampa ukázala ve 2. kole draftu 2016 a oba shodně v letošní sezoně debutovali v NHL. Hagel podepsal s Chicagem smlouvu jako volný hráč na podzim 2018 poté, kdy se nedomluvil s Buffalem. Přes povedené výkony se postupně probojoval do kádru Blackhawks a na posledním MS pomohl Kanadě k zisku zlata. V Red Deeru (WHL) prožil produktivní juniorskou kariéru a přestože letos už má po 55 zápasech na kontě 21 branek a 16 asistencí, jeho největší předností je vynikající pohyb, napadání, bojovnost a neustálá energie, kterou strhává spoluhráče a baví fanoušky. Hagel patřil mezi nejsvětlejší prvky chicagské sestavy, jenže s platem 1,5 milionu dolarů, který mu vyprší teprve v roce 2024, byl pro ambiciózní Tampu Bay lákavým artiklem. Očekává se, že GM Davidson před pondělní uzávěrkou vymění Carpentera, de Haana, Kubalíka, možná Fleuryho, Stromea a další, jenže za většinu z nich nelze očekávat výraznou protihodnotu. Zatímco mnozí by si jistě přáli, aby Hawks stavěli kádr kolem více hokejistů jako je Hagel, pro Tampu je nyní cennější než pro Chicago – a Hawks z toho vytěžili dva mladé hráče a dvě volby v 1. kole draftu. Více

Blackhawks povolali z AHL Lukase Reichela

Útočník Lukas Reichel (19) je dalším hráčem, který se může těšit na svou premiéru v NHL. Blackhawks německého hokejistu, kterého si vybrali předloni v 1. kole, povolali do hlavního týmu a zdá se, že by Reichel mohl odehrát svůj první zápas za Chicago už v noci na pátek proti Montreálu. Na farmě v Rockfordu hraje Reichel ve výborné formě, když byl vyhlášen hráčem minulého týdne AHL poté, co ve dvou zápasech nasbíral 6 bodů (3+3). Celkem za IceHogs nastoupil do 20 utkání, ve kterých nastřílel 11 branek a na 9 přihrál. Od Reichela si klub hodně slibuje a dá se proto předpokládat, že v sestavě dostane šanci vedle talentovaných spoluhráčů, zřejmě na centru v jednom útoku s Patrickem Kanem. Podobně jako Galvas má i Reichel dost zkušeností z dospělého hokeje, když před odchodem do Ameriky působil dvě sezony v Eisbärenu Berlín. Pokud za Chicago do konce sezony neodehraje alespoň 10 zápasů, nováčkovská smlouva se mu protáhne o jeden rok, a podle zpráv ze zámoří Hawks uvažují tímto směrem. Trenér Derek King uvedl, že by se Reichel měl po několika utkáních opět vrátit do AHL, kde tuto sezonu nejspíš dohraje. V tuhle chvíli se ale může nadaný útočník chystat na svůj debut v dresu Blackhawks. Doplněno: Brankář Lankinen byl po covidu k dispozici už pro zápas v Columbusu, stejně tak se vrací Gustafsson. Útočnicí Gabriel, Hardman a Slavin byli spolu s brankáři Morrisem a Söderblomem odesláni do Rockfordu.

Jakub Galvas při své premiéře v NHL (© Kirk Irwin/Getty Images)

Oslabené Chicago zvítězilo v Columbusu, skvělý debut Galvase

Na první bod v NHL si sice ještě český obránce Jakub Galvas musí počkat, jinak ale v noci na středu prožil parádní debut v nejslavnějšího hokejové soutěži světa. Kvůli covidu ze sestavy vypadli klíčoví obránci Seth Jones s McCabem, které nahradili právě Galvas s Calebem Jonesem, a zadáci Blackhawks se jako celek s těžkou situací porvali na výbornou. Galvas dostal od trenérů velkou důvěru, když na ledě strávil celkem 23:40 (z toho téměř sedm minut v přesilovkách), během kterých zaznamenal jednu střelu, dva bloky a +1. Před odchodem do zámoří působil dva roky v A-týmu Olomouce, potom dva roky ve finské lize za Jukurit a v Rockfordu letos nastoupil do 20 utkání (1+5 a tři menší tresty). Zápas s Columbusem, který měl být hlavně o návratu Setha Jonese, ale nakonec nebyl ani jen o debutu mladého českého hokejisty. Druhou výhru Hawks v řadě podpořil 24 zákroky brankář Fleury, mezi střelce se kromě dvougólového DeBrincata zapsali i zkušení zadáci Murphy s de Haanem a gólům vždy předcházela vynikající práce spoluhráčů. DeBrincat vyrovnával sám před Korpisalem po výtečné přihrávce Stillmana, de Haan přesnou střelou k tyči proměnil skvělou práci Kurasheva a doma výborně hrající Murphy zakončil pohlednou kombinaci s Kanem a Toewsem. V závěru sice Nyquist potrestal chybu Stromea ve vlastním oslabení, výhru už ale Chicago uhájilo. „Řeknu vám upřímně, že mě hodně překvapilo, jak dobře to odehrál. V Rockfordu jsme spolu byli jen chvíli, ale vím, že hrál chytře a klidně a měl dobrý pohyb. Dneska si s tím poradil skvěle, neměl to lehké,“ chválil Galvase trenér Derek King. „Pokaždé je to výjimečný zápas, když hrajete před svou rodinou. Nestává se to tak často, jak bych si přál,“ pověděl Murphy, který v Columbusu strávil své mládí, a dodává: „Program je nahuštěný, proto je potřeba, abychom se vyvarovali výpadků a pokusili se naskočit na vítěznou vlnu.“

Alex DeBrincat (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Chicago doma podlehlo Calgary 1:5

Ani druhý novoroční zápas Chicagu hrubě nevyšel. Alex DeBrincat sice zakončil pěknou souhru s Kanem a zajistil Hawks vedení, jenže další branku už domácí nepřidali a nakonec prohráli jasně 1:5. První třetina přitom nenasvědčovala tomu, že by si Flames měli připsat snadné body, jenže ve druhé části nabídlo Chicago svému soupeři tři přesilovky a nováček v brance Arvid Söderblom musel čelit 26 (!) střelám. V utkání zaznamenal celkem 37 zákroků a ve třetí třetině dlouho držel naděje Hawks – třeba když zvládl trestné střílení Dubého. Calgary však tou dobou vedlo 3:1 po snadné trefě Lindholma v přesilovce a především gólu Lewise v oslabení, po kterém dostali hosté zápas už úplně pod kontrolu. Söderblom nejprve zlikvidoval brejk, jenže Flames se vzápětí dostali do další velké šance, kterou jim ostudným bráněním nabídli Gustafsson s Kanem. Druhý jmenovaný sice mohl svou chybu ještě napravit, jenže dvakrát trefil tyčku a na body mělo Chicago opět hodně daleko. „V minulém utkání nebyla snad polovina našich hráčů na zápas vůbec připravená. Tentokrát to ještě byli tři nebo čtyři, ale to si prostě nemůžeme dovolit. Nechci nikoho jmenovat, oni to vědí a vyjasníme si to. Dřív jsme si dokázali v problémech poradit líp. Upozorňovali jsme hráče na to, abychom se vyvarovali vyloučení a nechodili na trestnou. A co se stane ve druhé třetině, když je to vyrovnané a možná jsme i kousek lepší a uděláme tři fauly? Raz dva a je to. Asi jsme polevili v koncentraci, jenže takhle to nejde,“ lamentoval trenér King. „Můžeme se vymlouvat pořád dokola, ale je jedno, jestli jsme rozehraní nebo ne, prostě jsme nepodali dobrý výkon. Včera nám to vůbec nešlo a i když to dneska bylo lepší, pořád jsme nasekali hodně chyb a gólmana v tom nechali. Nabídli jsme jim velké šance a vždycky to potom dopadne takhle, soupeři jsou dobří a využijí to,“ řekl Alex DeBrincat.

MacKenzie Entwistle (© John Russell/NHLI via Getty Images)

Blackhawks v Nashvillu propadli 1:6

Souhrou okolností kolem covidu-19 si mohli hokejisté Blackhawks užít prodlouženou vánoční přestávku, dvoutýdenní pauza se ale na jejich výkonu hodně podepsala a do Nového roku tak Chicago nakročilo debaklem v Nashvillu 1:6. Predators byli rozehraní, v dobré pohodě a výborným začátkem si usnadnili práci. Hawks scházeli tradiční brankáři Fleury s Lankinenem a přestože náhradníci Delia se Söderblomem, který nastoupil poprvé v NHL, při obdržených gólech vyloženě nechybovali, trenéři jistě očekávali víc než aby oba jmenovaní shodně inkasovali hned z první střely. Delia vydržel v brance jen první třetinu, ve které čelil sedmi střelám, a za stavu 0:3 ho nahradil Söderblom. Chicago sice svého soupeře výrazně přestřílelo, jenže Predators skórovali na začátku každé ze tří třetin a Blackhawks jim situaci hodně usnadnili. V pěkně sehrané přesilovce za stavu 0:2 se mohli hosté vrátit do hry, žádná kombinace však ke gólu nevedla a ještě před přestávkou Nashville odskočil do tříbrankového trháku. Výborně chytajícího Sarose nakonec překonal jen pěknou střelou z pravé strany Kurashev, celkově ale Hawks hráli druhé housle a prohráli jasně 1:6, ačkoliv to byl právě domácí brankář, který se o výrazný rozdíl ve skóre zasloužil především. „Nemyslím si, že bychom odehráli nějak výrazně špatný zápas. Líbil se mi začátek, kdy jsme měli dobrý pohyb a byli často na puku. Připravili jsme si šance, ale žádnou jsme neproměnili, zatímco oni ano,“ hodnotil smířlivě trenér Derek King. „Podle mě hrálo Chicago dobře, odmakali to. Měli jsme štěstí v tom, že s tím výkonem, který jsme předvedli, asi jinak moc úspěchů neuděláme. Ale někdy se to tak sejde, dávali jsme góly v pravou chvíli,“ přitakal domácí kouč John Hynes. „Už když jsem byl malý kluk, tak jsme snil o tom, že si v NHL někdy zahraju. Bavilo mě to, i když to bylo náročné. Celkově z toho mám ale dobrý pocit, povedlo se mi pár zákroků,“ pověděl Arvid Söderblom, který do Chicaga přišel před sezonou ze Skellefteå a zatím se rozkoukával na farmě v Rockfordu. Doplněno: Po zranění se do sestavy vrátili útočník Jujhar Khaira.

Alex DeBrincat při jedné ze svých branek (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Hawks ocenili Fleuryho a porazili v prodloužení Washington

V utkání s Washingtonem si Chicago pomohlo třemi góly v přesilovkách, tři vteřiny před koncem ale Capitals vyrovnali a o vítězi tak rozhodlo až prodloužení. Blackhawks nastříleli ve druhé třetině tři góly během 34 vteřin, když nejprve DeBrincat využil přesilovku 5 na 3 a na brankovišti se posléze pohotově prosadili Kurashev s Entwistlem. Pro Kurasheva to byla první letošní trefa, Entwistle skóroval potřetí. Washington stáhl dvoubrankové manko a přestože Marc-André Fleury asi v těchto chvílích nemohl být spokojený se svými zákroky, svůj tým jinak podržel 42 zásahy. Pěknou přesilovkovou kombinaci zakončil DeBrincat a vrátil Chicagu vedení, které smazal v samotném závěru Sheary. V prodloužení měli Capitals puk na hokejkách, ale šanci si nevypracovali. Na konci dlouhého střídání zabojoval u mantinelu Kane a Dach sice z protiútoku napálil puk do brankáře Samsonova, jenže na brankovišti se objevil Caleb Jones a po snadné dorážce oslavil svůj první gól za Blackhawks. „Je to pro mě výjimečný den, klubu i fanouškům za to patří velké poděkování. Mám velké štěstí, že můžu v životě dělat to, co miluji, a doma na mě čeká skvělá rodina, která mě drží nohama na zemi. O pauzách bylo dojemné sledovat na kostce [gratulovat] kamarády, bývalé přátele, i mamku se ségrou, přestože jejich francouzština pro vás asi byla trochu náročnější,“ usmíval se Fleury po utkání, před kterým ho s rodinou klub ocenil za jeho 500. výhru v soutěži. První gól zápasu vstřelil Alex Ovechkin, který tím vyrovnal Andreychukův rekord NHL v počtu branek v přesilovce, devět jeho dalších střel ale Fleury zlikvidoval. Je to právě Fleury, kterému během své kariéry Ovechkin nastřílel nejvíc gólů. „Střílí hrozně tvrdě a jeho rány bolí, ale rád proti němu chytám. Je to vždycky výzva a nutí mě to, abych ze sebe vydal to nejlepší. Za ty roky jsme se střetli už mnohokrát, cením si toho,“ uvedl brankář Chicaga a trojnásobný vítěz Stanleyho poháru s Pittsburghem. Doplněno: Poprvé v sezoně nastoupil útočník Brett Connolly a během 11:32 zaznamenal jeden hit. Na farmě v Rockfordu nasbíral v 16 zápasech 11 bodů (5+6). Caleb Jones v sestavě nahradil Erika Gustafssona. Více

Dominik Kubalík se raduje z gólu (© Rob Carr/Getty Images)

Blackhawks vyhráli po 16 letech ve Washingtonu

Téměř 16 let trvalo než se Chicago radovalo z výhry ve Washingtonu. Blackhawks nad svým soupeřem dvakrát vedli, ale nakonec ve třetí třetině vyrovnával pěknou ranou Seth Jones (přihrával debutující Josiah Slavin) a po nezvykle vlažném prodloužení rozhodl v nájezdech Patrick Kane. Marc-André Fleury opět mohl děkovat svým tyčkám, které ho zachránily hned při několika střelách Capitals, v nájezdech také díky jejich pomoci neinkasoval a celkem pochytal 25 střel. Skóre otevřel na konci první třetiny DeBrincat, když si vyměnil puk s Kanem a pohodlně si poradil s Vaněčkem v domácí brance. Po delším gólovém půstu se trefil Dominik Kubalík, když mu v přesilovce posunul puk DeBrincat a český útočník zamířil pohotově a přesně. Pokud Fleurymu několikrát pomohla tyčka, u druhé a třetí branky mu naopak štěstí poněkud scházelo. Nejprve lehce srovnal po odraženém kotouči Kuzněcov a krátce po druhé přestávce se z trestné dostal do brejku Hathaway. Jeho střelu sice brankář Hawks pokryl, puk však přesto skončil v síti. Po ráně Jonese se pak Chicago dotáhlo a v nájezdech překonal Vaněčka Kane mezi betony. „Čas od času nás zmáčkli, ale nedali jsme se. Snažili jsme se hrát hodně jednoduše a i když jsme dělali chyby, tak jsme tuhle výzvu zvládli,“ pochvaloval si trenér Derek King. „Neměl jsem moc prostoru na to, abych šel do brány, tak jsem se s pukem otočil a v tu chvíli jsem si ho [Jonese] všiml, jak si najíždí na střed. Pak už to byla snadná přihrávka,“ popsal Slavin situaci před svým prvním bodem v NHL. Více

Philip Kurashev (© Stacy Revere/Getty Images

Josiah Slavin se chystá na debut v NHL, Kurashev jde do AHL

Útočník Josian Slavin (22) byl povolán do hlavního týmu a může se těšit na svou premiéru v NHL. Mladší bratr lídra obrany Hurricanes Jaccoba Slavina byl Chicagem draftován před třemi roky v 7. kole a vyhrál se během působení na Colorado College. Mezi profesionály zamířil letos na jaře po konci univerzitní sezony a v Rockfordu nasbíral 7 bodů (3+4) v 15 zápasech. Téměř stejnou bilanci měl Slavin i na začátku aktuálního ročníku, kdy v 15 utkáních vstřelil čtyři góly a na čtyři další přihrál. U Blackhawks od něj asi nelze očekávat výraznou produktivitu, Chicago ale Slavina odměnilo za dobré výkony v nižší soutěži a teď dostane příležitost ukázat se i v NHL. Místo mu uvolnil Philip Kurashev, který zatím nenavázal na pěknou formu z minulé sezony a v 19 zápasech nasbíral jen pět bodů za asistence. V AHL v dresu IceHogs jistě získá více prostoru a snad i sebevědomí. Rockfordu však v nejbližší době bude chybět talentovaný Lukas Reichel, který je po zranění z nedělního zápasu mimo hru s otřesem mozku. V 15 utkáních nasbíral německý útočník 12 bodů (7+5) a je nyní nejproduktivnějším hráčem IceHogs, o bod méně má na kontě zkušený Brett Connolly.

Marc-André Fleury (© Gerry Thomas/NHLI via Getty Images)

Johnson se trefil poprvé v NHL, Hawks ale v Calgary prohráli

Z úterního utkání v Calgary může mít radost snad jen nováček Reese Johnson. Třiadvacetiletý hokejista, který nebyl draftován a s Chicagem podepsal smlouvu po konci juniorské kariéry v Red Deeru, v NHL krátce debutoval již v loni, letos si však získal místo na hraně hlavního týmu, kde občas nastupuje ve čtvrtém útoku. Statisticky je sice jedním z nejslabších hráčů v NHL vůbec, trenéři Colliton s Kingem ale jeho bojovnost a pracovitost oceňují a když Johnson proti Flames nahradil v sestavě Kurasheva, odvděčil se svými prvními body v lize. Chicago sice rychle prohrávalo, když lehkou střelou zaskočil Fleuryho Dubé, v 9. minutě ale podobně překvapil Markströma pohotovou ranou Hagel a Johnson, jeho bývalý spoluhráč z Red Deeru, zaznamenal díky asistenci svůj první bod v NHL. Flames odpověděli z hole Lucice a ve druhé části pak Hawks znovu srovnali, když špatnou rozehrávku domácího gólmana potrestal Johnson rychlou střelou po ledě. Calgary mělo víc ze hry a Chicago soupeři umožnilo řadu střel z nebezpečných pozic, přesto se utkání zlomilo až pár minut před koncem poté, co si Tkachukovu přihrávku smolně srazil do branky Seth Jones. Dva góly do prázdné jen podtrhly skóre ze zápasu, kde Chicago sice bylo horším celkem, na body ale nemělo úplně daleko. Z výjezdu se tedy Hawks vrací s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou porážek. „Ještě se nám nedaří podávat ideální vyrovnané výkony po celý zápas, ale blížíme se. Jak naše hráče znám, tak teď jsou v šatně naštvaní. A když vezmu, jak se sezona zatím vyvíjela, tak to je do budoucna dobré znamení,“ pověděl kouč Derek King. „Vypadá to, že čím víc střel na něj lítá a když puk dobře vidí, tím je lepší. Když nám to nejde, tak nás drží nad vodou. Na to ale nemůžeme spoléhat pořád, musíme do obrany přidat,“ chválil kapitán Toews gólmana Fleuryho, který pochytal 34 střel.

Blackhawks nestačili na Carolinu jasně 3:6

Pro jednoznačnou porážku si Chicago přijelo do silné Caroliny. Hawks sice v první třetině dvakrát vedli, jenže sami čtyřikrát snadno inkasovali a po dvou dalších gólech bylo v 25. minutě hotovo. Obrana Blackhawks brankáři Lankinenovi příliš nepomohla, jeden gól navíc padl po smolném odrazu od McCabea, který se hodně podepsal i pod další branku. Důležitý gól na 3:2 jde ale přímo za finským gólmanem, když ho Stepan překonal hodně lacino jen 17 vteřin po vyrovnání Staala. A protože Chicago čeká už dnes další zápas na ledě St. Louis, vytrpěl si Lankinen proti Hurricanes celé utkání, ačkoliv ve třetí třetině už nebylo moc o co hrát a jen přibývalo vyloučení (pro zranění nedohráli Tyler Johnson a Nino Niederreiter). Poprvé v sezoně se trefili Brandon Hagel, když zblízka těžil ze silné práce Toewse, a Adam Gaudette, který Raantu překvapil bekhendem v početní výhodě. Na konci už jen DeBrincat korigoval po sólu během jedné z mnoha dalších přesilovek. „Osm zápasů a jsme stále bez výhry, to je hrozné. Pořád se snažíme to brát pozitivně a říkat si, že se z toho dostaneme. Ale všichni na to samozřejmě myslí. Prostě se musíme soustředit na to, co je potřeba, abychom zvítězili,“ pověděl kouč Jeremy Colliton. Doplněno: Premiéru v NHL prožil obránce Isaak Phillips, kterého si Chicago vybralo v 5. kole draftu teprve před rokem, a během 11:07 zaznamenal dvě střely, jeden hit a menší trest. V Rockfordu letos kanadský hokejista s jamajskými kořeny stihl čtyři zápasy (0+2), zatímco loni po příchodu z juniorské ligy ze Sudbury zanechal u IceHogs dobrý dojem v 27 zápasech (2+7).

Caleb Jones je zraněný, Galvas má blízko do sestavy

Obránce Caleb Jones si bude muset na svůj soutěžní debut za Chicago počkat. V přípravě se mu sice dařilo, ale poraněné zápěstí ho vyřadí ze hry asi na šest následujících týdnů. A vzhledem k tomu, že je pro zranění mimo i Wyatt Kalynuk, otevřela se v obraně Blackhawks hned dvě místa. V přípravě zaujal český zadák Jakub Galvas, který má i přes svůj mladý věk hodně zkušeností z dospělého hokeje v Olomouci a finském Jukuritu, a vše nasvědčuje tomu, že by mohl pro začátek sezony zůstat v kádru hlavního mužstva. Vedle veteránů Murphyho s de Haanem a nových posil Setha Jonese a McCabea má jedno místo Riley Stillman a další dvě by měli nyní obsadit Galvas a asi Ian Mitchell. Doplněno: Další čtyři hokejisté v přípravném kempu Hawks končí: Chicago odeslalo na farmu útočníka Barratta a přeškoleného forvarda Osipova, zatímco dvojice letos draftovaných hráčů Allen s Dachem míří zpět mezi juniory.

Lukas Reichel a trojice Čechů jde do Rockfordu

Další zúžení kádru se ve středu týkalo devíti hokejistů: Chicago poslalo do Rockfordu útočníky Altybarmakiana, Connollyho, Poura, Reichela, Slavina a Teplého a obránce Creviera, Krutila a Phillipse. Lukase Reichela si Blackhawks vybrali loni v 1. kole draftu a přestože v případě předváděl povedené výkony, zdá se, že začne své zámořské působení na farmě. Bretta Connollyho si nikdo nevybral z listiny volných hráčů, kam jej Chicago zapsalo včera. Na soupisce nyní zůstává 36 hráčů: dvě desítky útočníky, tucet obránců a čtyři brankáři.

Alex Nylander (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Alex Nylander prodloužil smlouvu o další rok

Útočník Alex Nylander (23), který celou minulou sezonu vynechal kvůli zranění, s Chicagem uzavřel novou roční smlouvu s platem 874 125 dolarů. Po příchodu z Buffala, kde působil převážně na farmě v AHL, si sice u Blackhawks našel místo v sestavě, potenciál dřívější osmičky draftu ale dosud stejně nenaplnil. Za Chicago stihl Nylander 65 zápasů (10+16), v osmi utkáních playoff pak nebodoval. Šikovný útočník rozděluje fanoušky a přestože je snad bez pochyby, že má na víc než zatím předvedl, zdaleka ne všichni jsou přesvědčeni, že předpoklady vůbec kdy dokáže přetavit ve skutečnost. Po roční přestávce Nylander nemá pozici v sestavě vůbec jistou a o své místo se bude muset pořádně poprat. O místo v kádru Chicaga zabojuje i dvojice MacKenzie Entwistle a Mike Hardman, kteří s klubem podepsali nové dvouleté kontrakty s platem 800 tisíc dolarů. Oba hokejisté v závěru minulé sezony debutovali v NHL, radovali se ze svých prvních gólů v soutěži a nyní se zdá, že s nimi Hawks počítají o něco více.