Chicagským nadějím se na začátek MSJ dařilo

Blackhawks mají na letošním juniorském šampionátu celkem 8 zástupců a s výjimkou zraněného Nordgrena zasáhli hned první den do hry všichni. V úvodním utkání se střetly ČR se Švýcarskem a z výhry 2:1 se po prodloužení radoval český tým. Jakub Galvas byl s 24:59 nejvytíženějším hráčem svého týmu a připsal si asistenci u prvního gólu. Philipp Kurashev na tom byl obdobně, s 25:44 odehrál nejvíce se Švýcarů a zaznamenal bod za asistenci. Při výhře USA nad Slovenskem 2:1 se blýskl Evan Barratt. Se 7 pokusy byl nejaktivnějším americkým střelcem a ve 46. minutě rozhodl svou trefou o výhře Spojených států. Z gólu se těšil také MacKenzie Entwistle, když uzavřel vysokou výhru Kanady nad Dánskem 14:0. Ian Mitchell přispěl dvěma přihrávkami a nasbíral +4. Adam Boqvist byl aktivní v severském derby a připsal si asistenci u obou švédských branek při vítězství nad Finskem 2:1. Henri Jokiharju odehrál podle očekávání nejvíc z hokejistů Suomi, 25:06, v utkání však nebodoval.