Kurashev nastřílel hattrick, znovu skóroval i Entwistle

Philipp Kurashev si na juniorský šampionát přivezl báječnou formu, při výhře Švýcarska 4:0 nad Dánskem se radoval z hattricku a s pěti zásahy se dělí s kanadským kapitánem Comtois (Anaheim) o první místo mezi kanonýry. Pro úplnost připomeňme, že útočníka s ruskými kořeny si Blackhawks vybrali letos na draftu ve 4. kole, MSJ se zúčastnil už před rokem a aktuálně táhne ve své třetí sezoně Québec (QMJHL) se 43 body (18+25) ve 33 utkáních. V sobotu se dařilo i dalším chicagským nadějím. MacKenzie Entwistle přispěl gólem k výhře Kanady na Českou republikou 5:1 a skóroval ve všech třech zápasech. Henri Jokiharju proměnil povedenou ranou přesilovku 5 na 3 a pomohl tak k vítězství Finska nad Slovenskem též 5:1. Američané fantastickým závěrem srovnali čtyřbrankové manko proti Švédsku (životní zápas odehrál Poehling (Montréal), který vstřelil tři branky, z toho dvě v poslední minutě), v prodloužení si však Adam Boqvist narazil s Elvenesem (Vegas) a při brejku 2 na 1 zajistil Tre Kronor výhru 5:4.