Švýcaři šokovali Švédsko a Finsko vyřadilo Kanadu

Čtvrtfinále juniorského šampionátu přineslo dva překvapivé výsledky, bohužel se však ani jeden netýkal české nebo slovenské reprezentace. V úvodním střetnutí zaskočili hokejový svět Švýcaři, když porazili Švédsko 2:0. Seveřané odehráli zápas v podstatě na tři obránce, přičemž Adam Boqvist byl s 22:28 třetím nejvytíženějším a do statistik si zapsal tři střelecké pokusy. Philipp Kurashev dostal druhý největší prostor mezi švýcarskými útočníky (19:15) a vypálil na švédskou branku čtyři rány. Druhé překvapení přichystali ve čtvrtfinále Finové, když přehráli Kanadu po prodloužení 2:1. Domácímu týmu výborně zachytal brankář DiPietro, kromě pěkné trefy Iana Mitchella (15:45, tři střely, +1) ale další gól Kanaďané nepřidali. Finsko v poslední minutě šťastně srovnalo, v prodloužení přežilo nájezd Comtoise i šanci Dobsona a o postupu rozhodl přesnou střelou Utunen. Henri Jokiharju strávil na ledě 29:02 a připsal si tři střely. MacKenzie Entwistle nastoupil z pozice 13. útočníka jen na 4 minuty. Jakub Galvas odehrál 21:59 (-2) při porážce ČR s USA 1:3, byl to však milosrdný výsledek. Česká reprezentace nestíhala a po přesilovkovém gólu Kauta sice vykřesala naději, může však děkovat vynikajícímu Dostálovi v brance, že rozdíl ve skóre nebyl výraznější. Evan Barratt zaznamenal během 14:37 pět střel. V posledním utkání si Rusko poradilo se Slovenskem 8:3 a zahraje si s USA, zatímco ve druhém semifinále se utkají Finsko a Švýcarsko.