Henri Jokiharju je juniorským mistrem světa

Obránce Henri Jokiharju slaví s finským národním týmem zlato z MS juniorů ve Vancouveru a Victorii. Finsko ve finále porazilo USA 3:2, když rozhodují gól vstřelil v 59. minutě Kaapo Kakko, jeden z největších talentů pro nadcházející draft NHL. Ten si po střele Jokiharja našel odražený kotouč, zblízka ho uklidil do branky a Američané, kteří předtím dvěma slepenými zásahy srovnali, už nenašli odpověď. Jokiharju odehrál druhou největší porci minut ve svém týmu (22:15) a kromě asistence zapsal dvě střely. V 7 zápasech na turnaji nasbíral celkem 5 bodů (2+3). Evan Barratt ve finále odehrál 10:46 a připsal si pouze menší trest. V utkání o bronz Švýcarsko podlehlo Rusku 2:5 a Philipp Kurashev sice během (21:36, 5 střel) nebodoval, později se ale mohl těšit ze zařazení do All-Stars týmu šampionátu. Se 6 góly v 7 utkáních se Kurashev stal nejlepším střelcem turnaje.