Kubalík vyrovnával proti Dánsku, Česko uspělo po nájezdech

Dominik Kubalík se radoval ze svého třetího gólu na turnaji, když ve 46. minutě uklidil do odkryté branky přihrávku od Chytila a srovnal tím skóre zápasu s Dánskem na 1:1. Česká reprezentace nevyužila v závěru přesilovku a v početní výhodě neuspěla ani v prodloužení, jelikož trefa Hronka neplatila pro předchozí ofsajd Kubalíka. V nájezdech český tým proměnil všechny čtyři pokusy a zvítězil 2:1. To nakonec stačilo na jistý postup do čtvrtfinále, když ve večerním utkání prohrálo Švédsko po nájezdech s Ruskem a na turnaji překvapivě končí už ve skupině. Úterní federální derby Česka se Slovenskem už rozhodne pouze o nasazení, oba týmy si postup do playoff zajistily s předstihem. Nikita Zadorov byl s 23:00 nejvytíženějším hráčem Ruska a do statistik si připsal jednu střelu. Maxim Shalunov v sestavě Sborné proti Švédsku scházel. Německo prohrálo s USA 0:2 a o postup se utká v přímém souboji s Lotyšskem. Ani Kanada nemá postup jistý a čeká ji duel s Finskem.